Cryptocurrency bağış platformu Giving Block, GUSD'de yaklaşık 221.000 $'a ulaşan katkıyı kolaylaştırdı.

Cryptocurrency bağış platformu Giving Block, GUSD'de yaklaşık 221.000 $'a ulaşan katkıyı kolaylaştırdı.Trippy Bunny NFT,madencilik gelirinin %100'ünü intiharı önleme vakfına bağışladı .

Solana üzerine inşa edilen yeni bir karşılıksız token projesi olan Trippy Bunny NFT, tüm madencilik satış gelirlerini Amerikan İntiharı Önleme Vakfı'na bağışladığını duyurdu.

Duyuru, 10 Eylül'de dünya çapında gözlemlenen küresel bir farkındalık etkinliği olan İntiharı Önleme Günü'nde yapıldı. Yıllık farkındalık günü ilk olarak 2003 yılında Uluslararası İntiharı Önleme Derneği tarafından organize edildi. Bugün Dünya Sağlık Örgütü ve Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu'nun desteğine sahiptir.

Akıl sağlığını destekleyen uluslararası bir kuruluş olan United for Global Mental Health'e göre, küresel olarak, her yıl 700.000 kişinin intihar nedeniyle öldüğü tahmin ediliyor. 2019'da, küresel olarak her 100 ölümden birinin intihar nedeniyle gerçekleştiği tahmin ediliyor.

Trippy Bunny'nin madencilik gelirleri Gemini dolarları (GUSD) aracılığıyla toplandı ve toplamda 220.886 dolardı. Tüm miktar Amerikan İntiharı Önleme Vakfı'na gidecek. Proje, Etherscan'da görünen işlem karma kimliğini yayınladı.

Trippy Bunny, 10 Eylül'de 1.111 NFT bastı ve her koleksiyon 1.11 SOL değerindeydi. Cointelegraph Markets Pro'ya göre, yazının yazıldığı sırada SOL'nin değeri 189 doların biraz altında.

GUSD token transferi, blockchain endüstrisinden hayırsever katkıları artırmak için çeşitli girişimler başlatan bir kripto para birimi bağış platformu olan The Giving Block tarafından kolaylaştırıldı. Şirketin Crypto Giving Pledge adlı en son girişimi, Ryan Selkis, Dan Matuszewski, Qiao Wang ve Haseeb Qureshi gibi önde gelen endüstri gazilerinin katkılarını gördü.

Cryptocurrency İnsanlara Yardım Ederek Aslında Bir Fark Yaratabilir

Kripto para endüstrisi, hayır kurumlarına milyonlarca dolar katkıda bulunarak cömertliğini gösterdi. Bu yılın Mayıs ayında, kripto projeleri Munch ve Elongate, çeşitli kar amacı gütmeyen kuruluşlar için toplu olarak 3 milyon doların üzerinde para topladı. Ocak ayında bağış kabul etme kapasitesini artırmak için 1 milyon dolarlık bir Kanser Kripto Fonu kurduğunu açıklayan Amerikan Kanser Derneği de dahil olmak üzere, önde gelen birkaç kar amacı gütmeyen kuruluş da kripto para biriminde katkıları kabul etmeye başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ