Dünyanın en prestijli öğrenim ortamları ve üniversitelerinden gelecek nesil blockchain liderlerini ve geliştiricilerini donatmaya odaklanan girişim TRON Academy, geçtiğimiz günlerde iki kilometre taşını kutladı.

TRON Academy, Blockchain Kulüpleri İnovasyon Araştırması Olarak Dönüm Noktalarını Kutluyor

Dünyanın en prestijli öğrenim ortamları ve üniversitelerinden gelecek nesil blockchain liderlerini ve geliştiricilerini donatmaya odaklanan girişim TRON Academy, geçtiğimiz günlerde iki kilometre taşını kutladı.

İlk olarak, TRON Grand Hackathon'un eski galibi "Hacker House", seçkin bir başlangıç hızlandırıcıya katılmaya başladı. "Hacker House", "HackaTRON"un yalnızca blockchain uygulamaları geliştiren üniversite öğrencileri için yaratılan kişisel versiyonudur. Eski bir Hacker House kazananının seçkin bir mentorluk programına katılımı, TRON Academy için bir ilkti. Kabul, başlangıç projesi için geliştirme çabalarını en üst düzeye çıkarmak için koçluk ve ağ oluşturmanın yanı sıra daha fazla rehberlikle birlikte gelir. Geçmişteki kazananın kim olduğu ve minimum geçerli ürününün ne olacağı hakkında daha fazla ayrıntı için bizi izlemeye devam edin. Söylentiye göre önümüzdeki aylarda bir duyuru yapılabilir.

İkincisi, TRON liderliği, Nashville, TN'deki Belmont Üniversitesi'nde ilk "Blockchain ve NFT'lere Giriş" kursunun başlatılmasına yardımcı oldu. Duke İlahiyat Okulu eski Dekanı olan Başkan Dr. L. Gregory Jones, karmaşık sorunlara yenilikçi çözümler geliştirmekle ilgilenen amaç, karakter, bilgelik ve girişimci zihniyete sahip çeşitli liderler geliştirmeye kendini adamıştır. Müzik okulu, müzik işletme programı ve müzik prodüksiyonunun yanı sıra şarkıcı/şarkı sözü hazırlığıyla tanınan ve saygı duyulan Belmont, hemşirelik, hukuk, nörobilim, eğitim, işletme, tasarım, pazarlama ve daha pek çok alanda da ünlü programlara sahiptir.

Not etmek için TRON Academy'den birkaç güncelleme daha:

Cornell Üniversitesi Blockchain Kulübü, tamamlandığında TRON DAO tarafından paylaşılacak olan Blok Üretimi üzerine bir araştırma makalesi yapacak.
Irvine's Blockchain Club'daki California Üniversitesi, Korumalı İşlemler üzerine bir araştırma makalesi üzerinde çalışıyor ve bu makale tamamlandığında TRON DAO tarafından da paylaşılacak.
TRON Academy hakkında daha fazla bilgi edinmek veya bir blockchain kulübü için ortaklık talep etmekle ilgileniyorsanız buraya tıklayın.

15 Nisan 2023'e kadar başvuruları kabul edecek olan TRON Grand Hackathon'un mevcut sezonu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bu sezona bir proje göndermek için buraya tıklayın.

Ayrıca, TRON e-posta bültenine kaydolmak ve TRON DAO ve TRON Akademisi'nden en son haberleri almak için buraya tıklayın.

TRON DAO Hakkında

TRON DAO, blockchain teknolojisi ve dApp'ler yoluyla internetin merkezileşmesini hızlandırmaya adanmış topluluk tarafından yönetilen bir DAO'dur.

Eylül 2017'de H.E. Justin Sun, TRON ağı, MainNet'in Mayıs 2018'de piyasaya sürülmesinden bu yana etkileyici başarılar sunmaya devam etti. Temmuz 2018, aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip merkezi olmayan Web3 hizmetlerinde öncü olan BitTorrent'in ekosistem entegrasyonuna da damgasını vurdu. TRON ağı son yıllarda inanılmaz bir ilgi topladı. Mart 2023 itibariyle, TRANSCAN'da bildirildiği üzere, blok zincirinde toplam 150,5 milyondan fazla kullanıcı hesabına, toplam 5,2 milyardan fazla işleme ve 11,9 milyar doların üzerinde toplam kilitli değere (TVL) sahiptir.

Buna ek olarak, TRON, Nisan 2021'den bu yana Ethereum'da USDT'yi geride bırakarak dünya genelinde dolaşımdaki en büyük USD Tether (USDT) stabilcoin arzına ev sahipliği yapıyor. TRON ağı, Aralık 2021'de tam ademi merkeziyetçiliği tamamladı ve artık topluluk tarafından yönetilen bir DAO. En son Ekim 2022'de TRON, Dominika Topluluğu için ulusal blok zinciri olarak belirlendi; bu, ilk kez büyük bir halka açık blok zincirinin, ulusal blok zinciri altyapısını geliştirmek için egemen bir ulusla ortaklık kurması anlamına geliyor. Hükümetin, Dominika'nın küresel hayranlığını tanıtmaya yardımcı olmak için blok zinciri tabanlı bir hayran belirteci olan Dominica Coin ("DMC") yayınlama onayına ek olarak, mevcut yedi TRON tabanlı belirteç - TRX, BTT, NFT, JST, USDD, USDT, TUSD, ülkede yetkili dijital para birimi ve değişim aracı olarak yasal statü verilmiştir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ