TRON DAO'nun tabiriyle "Hacker Evi", 12-13 Kasım 2022 tarihleri arasında Harvard Üniversitesi kampüsünde blockchain geliştirme alanındaki en parlak genç beyinlerden bazılarını bir araya getirdi.

TRON ACADEMY, Hacker House ve Yeni Sezon 3 HackaTRON Partners ile Başlıyor

TRON DAO'nun tabiriyle "Hacker Evi", 12-13 Kasım 2022 tarihleri arasında Harvard Üniversitesi kampüsünde blockchain geliştirme alanındaki en parlak genç beyinlerden bazılarını bir araya getirdi. TRON Grand Hackathon 2022'nin 3. Sezonu. Bu sezon, Circle, SafePal, Crypto Zombies, Playbux, Unstoppable Domains, Gala Games, LinkedIn ve Travala.com dahil olmak üzere bir dizi yeni ortağı ağırlıyor.

Link TitleLink TargetLinki yeni pencerede açAddCancel, Harvard kampüsündeki Derek Bok Eğitim ve Öğretim Merkezinde düzenlendi. Harvard, MIT, Yale, Penn/Wharton, Princeton, Dartmouth, Northeastern, Boston Üniversitesi, Bentley Üniversitesi, Queen Elizabeth's School (Birleşik Krallık) ve diğer birçok okuldan 250'den fazla öğrencinin yer aldığı, öğrenci liderliğindeki blockchain geliştirme ekipleri katıldı. . Her geliştirici ekibi, TRON ve BTTC blok zincirlerini kullanarak merkezi olmayan bir uygulama üzerinde çalıştı ve 74.000 $'lık ödül havuzunun bir kısmını kazanma şansı için tüm hafta sonu geliştirdi.

TRON DAO ekibinden liderler de görüşlerini paylaşmak, cesaretlendirmek, koçluk sağlamak ve TRON Akademisini daha da büyütmek için Hacker House'a katıldı. Ekip, TRON ekosisteminin sunduğu çeşitli güçlü yönleri ve fırsatları vurguladı:

● TRON'un ölçeklenebilirliği, satın alınabilirliği ve kararlılığı
● TRON DAO'dan sağlanan geliştirici hibeleri
● TRON Virtual Machine'in Ethereum Virtual Machine ile benzerliği, öyle ki Ethereum ve BNB Chain'e aşina olan geliştiriciler zincirler arası geliştirme için projeler arasında köprü kurabilir

Hacker House hafta sonu aynı zamanda TRON Academy'nin resmi lansmanıydı. TRON Academy programının amacı, dünya çapındaki en iyi üniversitelerden gelecek vadeden blockchain geliştiricileriyle etkileşim kurmaktır. Umut, yetenekli öğrencilerle bağlantı kurmak ve erken bir aşamada TRON geliştirme fırsatlarından yararlanmalarına yardımcı olmaktır. TRON DAO liderleri, blockchain teknolojisi konusunda tutkulu olan üniversite öğrencilerine akıl hocalığı yapacak. O. TRON Kurucusu Justin Sun, TRON Akademi vizyonunu paylaştı:

“Girişimcilik yolculuğum boyunca akıl hocaları ve öğretmenlerden yararlandım. Öğrenmemi hızlandırmaya ve sunabileceğim değeri geliştirmeye yardımcı oldular. TRON DAO'nun, herkesin bireysel özlemlerini gerçekleştirmesi ve yaşam potansiyellerinin tamamına ulaşması için kaynaklara erişmesine izin veren TRON Akademi programını yarattığını görmekten gurur duyuyorum."

TRON Academy, dört kasıtlı yaklaşımla blok zinciri kulüpleri ve kolej ve üniversitelerden geliştirici ekipleriyle ortaklıkları büyütmeyi hedefliyor:

1. Staj ve işe alım fırsatları, hem TRON ekosistemindeki projelerde hem de TRON DAO'ya bağlı ortaklarda mevcut olacaktır.

2. TRON DAO liderleri, kulüplerin ve ekiplerin ilgilenen yenilikçileri çekmeye devam edebilmesi için buluşmalar, kaynaklar ve hackathon'lar konusunda yardımcı olduğundan, topluluğun ortak gelişimine odaklanılacaktır.

3. TRON DAO ekibi strateji ve geliştirme konusunda koçluk, tohum öncesi ve tohum finansmanı için bağlantılar ve araştırma makaleleri ve projelerle işbirliği sunduğundan, kripto projelerinin birlikte geliştirilmesi de bir öncelik olacaktır.

4. TRON Bağış Fonu, araştırma ve geliştirme fonlarının yanı sıra ortak kolejlerdeki burslara yardımcı olacaktır.

Hacker House, öğrenciler için özel olarak tasarlanmış gerçek hayattaki bir etkinlikle yeni nesil yenilikçileri desteklemek için oluşturuldu. 2023'te daha fazla Hacker Evi olacak. Daha fazla güncelleme için sosyal medyada TRON DAO'yu takip edin. Ayrıca, TRON Akademi programına katılmakla ilgileniyorsanız, bu bağlantıdan başvurun.

TRON Grand Hackathon 2022'nin 3. Sezonu kayıtları 14 Kasım'da sona erdi. Bu sezona 1100'den fazla katılımcı katıldı ve kayıt yaptıranlar arasında 104 ülke temsil edildi. Web3 için 74, DeFi için 48, NFT için 50, GameFi için 30 ve Ekosistem için 35 dahil olmak üzere 64 ülkede çok sayıda proje sunuldu. Jüri, 29 Kasım - 12 Aralık 2022 tarihleri arasında sunulan projeleri değerlendirecek. Kazananlar 16 Aralık 2022'de açıklanacak.

Bir "Mini Hackathon" parkuru olarak The Hacker House, çarpıcı bir başarıydı. TRON Akademi ilerledikçe, TRON DAO ekibi, TRON ekosisteminde geliştirilmek üzere mevcut teknolojiden yararlanmak için dünyanın en iyi üniversiteleri arasından en yenilikçi öğrencileri aramaya devam edecek.

TRON DAO Hakkında

TRON DAO, blockchain teknolojisi ve dApp'ler yoluyla internetin merkezileşmesini hızlandırmaya adanmış topluluk tarafından yönetilen bir DAO'dur.

Eylül 2017'de H.E. Justin Sun, TRON ağı, MainNet'in Mayıs 2018'de piyasaya sürülmesinden bu yana etkileyici başarılar sunmaya devam etti. Temmuz 2018, aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip merkezi olmayan Web3 hizmetlerinde öncü olan BitTorrent'in ekosistem entegrasyonuna da damgasını vurdu. TRON ağıçalışmaları son yıllarda inanılmaz bir ivme kazandı. Ekim 2022 itibariyle, TRANSCAN'da bildirildiği üzere, blok zincirinde toplam 120 milyondan fazla kullanıcı hesabına, toplam 4,2 milyardan fazla işleme ve 9,1 milyar doların üzerinde kilitli toplam değere (TVL) sahiptir. Buna ek olarak, TRON, Nisan 2021'den bu yana Ethereum'da USDT'yi geride bırakarak dünya genelinde dolaşımdaki en büyük USD Tether (USDT) stabilcoin arzına ev sahipliği yapıyor. TRON ağı, Aralık 2021'de tam ademi merkeziyetçiliği tamamladı ve artık topluluk tarafından yönetilen bir DAO. Mayıs 2022'de, blok zinciri endüstrisi için ilk kripto rezervi olan TRON DAO Rezervi tarafından desteklenen, TRON blok zincirinde aşırı teminatlandırılmış merkezi olmayan sabit para USDD piyasaya sürüldü ve TRON'un merkezi olmayan sabit paralara resmi girişi oldu. En son Ekim 2022'de TRON, ulusal blok zinciri altyapısını geliştirmek için egemen bir ulusla ilk kez ortak olan büyük bir halka açık blok zinciri olan Dominika Topluluğu için ulusal blok zinciri olarak belirlendi. Hükümetin, Dominika'nın küresel hayranlığını tanıtmaya yardımcı olmak için blok zinciri tabanlı bir hayran belirteci olan Dominica Coin ("DMC") yayınlama onayına ek olarak, mevcut yedi TRON tabanlı belirteç - TRX, BTT, NFT, JST, USDD, USDT, TUSD, ülkede yetkili dijital para birimi ve değişim aracı olarak yasal statü verilmiştir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ