Tron'da ihraç edilen Tether (USDT) miktarı, Ethereum'da yayınlanan miktarı yavaş yavaş yakalıyor.

Tron Ağındaki USDT Ethereum Ağındaki USDT

Tron'da ihraç edilen Tether (USDT) miktarı, Ethereum'da yayınlanan miktarı yavaş yavaş yakalıyor.

23.416 Milyar $ ERC20-USDT ihraç edildi ve 21.994 Milyar $ TRC20 ağında.

Tron tarafından yayınlanan USDT, düşük ücretleri ve Tron ekosistemindeki kullanımı nedeniyle popülerlik kazanıyor.

TRX'in değeri, ağdaki artan faaliyetten yararlandı.

Tron'da (TRX) yayınlanan Tether (USDT) miktarı, Ethereum'da (ETH) yayınlanan miktarı gölgede bırakmak üzere. Bekleyen bu dönüm noktası, Tron’un kurucusu ve CEO'su Justin Sun tarafından vurgulandı ve aşağıdaki tweet aracılığıyla paylaşıldı.

Tether bilançosuna hızlı bir bakış, çeşitli blok zincirlerinde ihraç edilen USDT'nin aşağıdaki dağılımını ortaya koymaktadır.

Omni - 1,335 Milyar Dolar

Ethereum - 23.416 Milyar Dolar

Tron - 21.994 Milyar Dolar

EOS - 70,251 Milyon Dolar

Sıvı - 16.561 Milyon Dolar

Algorand - 14 Milyon Dolar

SLP - 6 Milyon Dolar

Solana - 190 Milyon Dolar

Yukarıdaki ayrıntılardan, Tron'da ihraç edilen USDT'nin, Ethereum blok zincirinde çıkarılanla eşdeğerden 1,422 Milyar Dolar uzakta olduğu sonucuna varılabilir. Tron ağı, Ethereum'a kıyasla daha düşük ücretleri ve daha yüksek hızı nedeniyle yeni kullanıcıları çekmeye ve artan aktiviteye devam ederken, başarıya ulaşılacak günler ve haftalarda şanslar var.

TRX, Tron Ağındaki Aktivite Artarken Gelişmeye Devam Ediyor

TronScan.org'un izniyle aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, 2021'in başından bu yana günlük olarak yaklaşık 2 milyon işlem gerçekleştiren blok zinciri ile Tron ağındaki faaliyet sürekli olarak yüksek olmuştur.

Aynı dönemde ve Etherscan.com'a göre Ethereum, yılın başından bu yana günlük olarak yaklaşık 1.25 milyon işlem gerçekleştirdi. Bu nedenle, genel olarak Tron'daki günlük aktivite miktarının Ethereum'dakinin iki katı olduğu sonucuna varılabilir.

Bu durum özellikle Tron fiyatının son zamanlarda yükselişinde önemli bir faktör olarak da görülebilir. Ethereum için işlem maliyetlerinin fazlalığı yatırımcıyı ETH’ye karşı soğutuyor olabilir.

Tron’un etkileyici ağ aktivitesi, en son ICO’dan sonra 2018’in başlarında görülen seviyelerde işlem gören TRX’in fiyatı üzerinde de olumlu bir etki yarattı. Yazım sırasında, Tron (TRX) 0.1428 $ 'dan işlem görüyor ve 5 Ocak 2018'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.30 $' a doğru neredeyse yarısında bulunuyor

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ