TRON'un kurucusu Justin Sun, Poloniex'i satın alan bir Asya yatırım grubunun parçası olduğunu doğruladı. Sun, TRON ekosistemindeki büyümeyi daha da hızlandırmak için borsadan yararlanmayı planlıyor.

TRON CEO’su Dev Bitcoin Borsasına Yatırım Yaptığını Doğruladı

TRON'un kurucusu Justin Sun, Poloniex'i satın alan bir Asya yatırım grubunun parçası olduğunu doğruladı. Sun, TRON ekosistemindeki büyümeyi daha da hızlandırmak için borsadan yararlanmayı planlıyor.

Poloniex ve TRON Twitter hesaplarından yapılan ortak bir canlı yayında Sun, kripto para birimi borsası Poloniex'e yatırım yaptığını doğruladı ve şu açıklamayı yaptı:

“Poloniex şu anda Poloniex ekibi tarafından bağımsız olarak çeşitli yatırımcıların yatırımları ile çalışıyor. Ben de yatırımcılardan biriydim”

Tron Borsadan yararlanacak

TRON, TRON ve BitTorrent dahil olmak üzere projelerinin erişimini genişletmek için borsadan yararlanıyor. Poloniex'te TRX listelenmesi ile başlayan Sun, diğer birçok TRC10 ve TRC20 jetonunun borsada kullanılabileceğini gösterdi.

Kullanıcıların geçişini teşvik etmek için, borsa, işlem ücretlerinin yıl sonuna kadar yüzde 0'a düşürülmesi, borsa çapında airdoplar ve yüksek verimli bir mevduat kampanyası dahil olmak üzere çeşitli promosyonlar düzenliyor.

Borsa Çin’e de genişliyor. Sun, “Çin, Poloniex'in gerçekten odaklanacağı en büyük pazarlardan biri” ifadesini kullanıyor. Poloniex, Poloniex’in genişlemesine yardımcı olması için “pwang.com” alan adını satın alıyor. Yeni alan, Çinli devlet kimliğini kabul ederek Çinli kullanıcıların ülkenin müşteriyi tanıma gereksinimlerine uymalarını sağlayacak.

Poloniex’in Tarihi

Poloniex ilk olarak Şubat 2018'de Circle tarafından 400 milyon dolara satın alındı. 2014 yılında kurulan Poloniex, daha önceki borsalardan biriydi ve bir zamanlar likidite ve hacim bakımından büyük borsaydı. CoinMarketCap’e göre, borsa toplam likiditesinin yüzde 3’ünden daha azını kontrol ederek pazar payını sürekli kaybetti. Poloniex şu anda likidite ile 10 ve hacimce 77. Sırada yer alıyor.

Ekim ayında Borsa, Justin Sun da dahil olmak üzere bir Asya yatırım grubunun desteğiyle kendi şirketi olan Polo Digital Assets alarak Circle'dan çıktı. Poloniex, altyapı oluşturmak ve kullanıcı tabanını büyütmek için 100 milyon dolar harcamayı planlıyor.

Hareketin borsanın performansı üzerindeki etkilerine rağmen, bu hamle TRON'a diğer kripto varlıklarına göre büyük bir avantaj sağlayabilir. Poloniex'i kullanarak, TRON küçük projeler ekosistemine likidite sağlayabilir ve kullanıcı büyümesini daha da teşvik edebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ