TRON CEO'su Justin Sun, Tesla CEO'su Elon Musk'ın Bitcoin BTC madenciliği ve çevreyle ilgili endişelerinin yasal olduğunu söyledi.

TRON CEO

TRON CEO'su Justin Sun, Tesla CEO'su Elon Musk'ın Bitcoin BTC madenciliği ve çevreyle ilgili endişelerinin yasal olduğunu söyledi. Ünlü CEO'nun böyle düşünmesine neden olan sebepler var elbette.

Bir çok kimse Bitcoin ve kripto para madenciliğinin çevresel kaygılarına işaret ettiğinden, kripto para birimlerinin sürdürülebilirliği son iki haftadır önemli bir tartışma konusu oldu. Tron Vakfı kurucusu Justin Sun da tartışmada yerini aldı. CNBC'de yayınlanan 'Squawk on the Street' programında konuşan Justin Sun, oynaklığı ve kripto para birimlerine bakışı ile ilgili olarak görüşlerini sundu. Sun, Elon Musk'ın Bitcoin  BTC madenciliği konusundaki endişelerini kabul etti.

Musk'ın Tweetleri ve Tesla'nın Bitcoin BTC  Kabulünü Durdurma Kararı Düşüşe Katkıda Bulundu

Justin Sun, Tesla'nın CEO'su olan Elon Musk'ın kripto para birimlerini çevreleyen son sorunları etkilediğini kabul etti. TRON kurucusu ayrıca Musk'ın tweet'lerinin ve Tesla tarafından Bitcoin kabulünü durdurma kararının hepsinin son zamanlarda Bitcoin ve kripto para birimlerinin aldığı tepkiye katkıda bulunduğunu itiraf etti. Ancak Musk'ın endişelerinin gerçek olduğuna ve kripto endüstrisinin ortaya çıkan sorunlarla başa çıkmanın yollarını bulması gerektiğine dikkat çekti. Endüstrinin Bitcoin'i enerji dostu kripto para yapmanın yollarını bulması gerektiğini belirtti.

"Proof of Stake ile Blok Üretmek İçin Madencilik Makinelerine İhtiyacınız Yok "

Proof of stake (POS) teknolojisi, kripto para madenciliği için fosil yakıt kullanımını ortadan kaldırabilen kripto endüstrisi için alternatif bir seçenek olarak tanımlandı. Justin Sun, Tron Foundation'ın, sektörün enerji tüketim oranını  %99,9 oranında önemli ölçüde azaltabilen POS teknolojisini kullandığına dikkat çekti. "Proof-of-stake ile blok üretmek için madencilik makinelerine ihtiyacınız yok" dedi. Kripto para birimlerinin geleceği hakkındaki görüşü sorulduğunda Trun, mevcut zorluklara rağmen endüstrinin artan kurumsal ve tüketici ilgisi göreceğini belirtti. Kripto endüstrisinin hala piyade aşamasında olduğuna inanıyor. Sun, değiştirilemez tokenin (NFT) blok zincirinin nasıl çalıştığını anlamanın kolay bir yolu olduğunu ekledi.

Kuşkusuz kripto para alanında bu tür tartışmalar bitecek gibi görünmüyor. Çünkü artık farklı algoritmalarla birlikte hareket eden kripto para birimleri söz konusu. Elbette ki çevrenin dikkate alınması son derece önemli. Ancak bankacılık sektörünün Bitcoin'in tükettiği enerjiden kat be kat fazlasını tüketirken sadece Bitcoin'e yönelik böyle bir yaklaşım sergilemek kuşkusuz pek adil bir yaklaşım olmuyor. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ