Tron CEO'su Justin Sun, Çin’in en büyük mikroblog sitesinden çıkarıldı.

Tron CEO

Primitive Ventures’dan Dovey Wan'a göre, Tron CEO'su Justin Sun, Çin'in en büyük mikroblog platformu olan Weibo'dan yasaklandı.

Pazarlama Hileleri

Sun, Tron hayranları için ne yazık ki asla gerçekleşmeyen Warren Buffett'le öğle yemeğini yeniden pazarladıktan sonra başını belaya soktu.

Wan, Sun'ın o dramadan sonra hatalarından ders almadığını ve Weibo'da "yüksek sesle" bu hamleyi konuşmaya devam ettiğini, ancak platformun sonunda onu durdurmaya karar verdiğini belirtti.

Avokado seven CEO, Tesla'nın başarısızlıklarını içeren agresif pazarlama püf noktaları nedeniyle çok fazla eleştiriyle karşı karşıya.

Merkezi Olmayan Sosyal Medya

Weibo, Tron ve Binance'in resmi hesaplarını 15 Kasım'da "yasaların ve düzenlemelerin ihlali" nedeniyle yasakladı. Wan, Binance ve CEO'su Changpeng Zhao'nun hala çalıştığını iddia ediyor.

Weibo’nun bu hamlesi kısa bir süre önce Jack Dorsey tarafından önerilen merkezi olmayan bir sosyal medya protokolüne ihtiyaç duyulduğunu doğruladı.

Bununla birlikte, Sun, talihsiz durumu en kısa sürede çözmeyi vaat ederken Tron'un "süper safu" olduğunu iddia ediyor.

Blockchain, Kripto Değil

Çin, Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in spekülatif varlık sınıfında yeni bir dalga ilgisini engellemesi üzerine Başkan Xi Jinping'in blok zinciri teknolojisini onaylamasının ardından kripto para birimi baskılarını iki katına çıkarmaya karar verdi.

Bununla birlikte, Çin, Eylül 2017'de Bitcoin’i yasaklamasına rağmen, Bitcoin'in küresel hash gücünün yüzde 66'sını elinde tutuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ