Yapı: Çapraz Zincir (Blockchain) kodunun yazımıyla blok zincirde aynı adımda tamamlandı.

TRON Haftalık Raporunu Açıkladı – İşte Son Gelişmeler

Yapı: Çapraz Zincir (Block chain) kodunun yazımıyla blok zincirde aynı adımda tamamlandı.

Mekanizma: tronz.io resmi internet sayfası anonim işlemleri yayınladı.  Akıllı Sözleşmeler ve Varlıkların Transferi Sözleşmesini kullanıp varlıkların akıllı sözleşme hesaplarına aktarılması yasaklandığı yeni bir teklif önerisi oluşturuldu.

Önümüzdeki Hafta için Oluşturulan Plan

Yapı; Blok zincir kodunun yazımı-Alpha versiyonun sunumu  Mekanizma: TRC2D sıradan ve anonim hesaplar arası transferleri desteklemek için yeni standartlar belirledi.

Akıllı Sözleşme : Solidity Çevirici vO.4.26 test edildi.

Çekirdek Veri

TRON blok yüksekliği 16 milyonu aştı , tüm internet ağında toplam 986 tane bağlantı noktası bulunmakta.

TRON gerçek zamanlı bulunan toplam hesap sayısı 4526099 tanedir. Bu hafta eklenen yeni adres sayısı ise 44841 tanedir.  TRGN tüm internet ağındaki toplam işlem sayısı 870 milyona ulaştı, bu hafta yeni eklenen işlem sayısı 6 milyon 360 bin oldu.

DApp Verileri

Bu haftaki TRON merkeziyetsiz uygulamaları (DApps) sayısı 680, gecen haftaya kıyasla 6 tane artış gösterdi, ardışık büyüme oranı % 0.89  Bu haftaki TRON merkeziyetsiz uygulamaları DApp aktif kullanıcı sayısı 152.800, İşlem sayısı 2.7 milyon, işlem tutarı 30.16 milyon ABD doları olmuştur.

Topluluk Haberleri

TRON süper temsilcilerine yaptıkları büyük katkılardan dolayı teşekkürlerini sunmak için, TRON vakfı 2019 yılı kasım ayında süper temsilcileri ödüllendirmek için 50 milyon TRX teşvik planı sundu, şuanda ödül dağıtımı başarıyla tamamlandı, Skypeople vb. toplamda 20 süper temsilci bu ödülü kazandı. TRON vakfı kurum ve kuruluşları ayrıca bireyleri de TRON ekosistemine dahil olmaya, TRON'un süper temsilcisi olmaya, TRON topluluğunu kurmaya ve TRON'un sağlıklı bir şekilde gelişimine katkıda bulunmaya tüm samimiyetiyle davet ediyor.

TRONZ, TRON genel blok zincirlerinin anonim teknik topluluğunun geliştirme ekibi olarak, anonim işlemlerin genel testini ve test ağının sorunsuz bir şekilde planlanmasını başarılı bir şekilde tamamladı, anonim işlemler yakında ana ağda kullanıma açılacak. Şu an TRONZ ana ağ için çoklu hesaplama sürecini açıyor ve bu sefer ki çoklu hesaplama sistemini çevreleyen çoklu hesaplama meşalesi planını başlatıyor. 

Bu planla sıfır bilgi kullanılıp dünyanın internet ağı yeni yüzünün yeninden şekillendirmesi amaçlanıyor. TRONZ'un nihai hedefi Setup'ın güvenliğini ve güvenilirliğini arttırmak, ve dünyanın dört bir yanında ki insanların gücünü bir araya toplayıp, insanlık için adil ve güvenilir parametreler temin etmektir.

Dünya çapında en büyük yetişkin web sitesi Pornhub sitesinde paylaştığı haberle, resmi internet sitelerinde USDT ödemelerini desteklediğini duyurdu. Bunun hemen öncesinde, TRON Taida şirketi ile anlaşmaya varmıştı.

niTROn 2020 zirvesinin altın sponsoru olacak. NiTROn 2020 zirvesi, 29 Şubat -1 Mart 2020 tarihleri arasında 2 gün boyunca Güney Kore'nin Seul kentinde gerçekleştirilecek. Zirve, block zincirinin en elit geliştiricilerini, işlem merkezlerini, proje gerçekleştirecekleri, madencilik havuzculuğuyla ilgilenenleri ve yatırımcıları bir araya getirecek.

CoinMarketCap 2019 raporundaki istatistiklere göre, TRON ve BitTorrent'in bu çeyrekte performansı şu şekildeydi: TRON ilk çeyrekte üçüncü, ikinci çeyrekte dördüncü ve üçüncü çeyrekte beşinci; BitTorrent ilk çeyrekte beşinci sırada yer aldı. Birçok kripto para birimi arasında TRON (TRX) ve BitTorrent (BTT) takdire şayan bir performans gösterdiler ve oldukça önlerde sıralandılar.

TRC20'ye dayalı sıfır komisyon ücretiyle USDT'nin çekilmesini destekliyor TRC20-USDT, TRON ağına dayanan Tether şirketi tarafından ABD dolarını sabitlemek için yayınladığı sabitleyici dövizdir. Hesaplar arası aktarım hızının yüksekliği ve sıfır komisyon ücretleri ile hali hazırda çok sayıda kullanıcıyı çekmiştir ve zaten hali hazırda Binance, Huob, KuCoin, Gate.io tarafından desteklenmektedir.

Medya Haberleri ve İşbirliği

TRON-IDE tarafından yayınlanan kılavuzlar sürekli olarak güncellenmekte ve IDE'nin özel anahtarları (Cprivate key ) nasıl karşılıklı değiş tokuş yaptığı bu hafta yayınlanacaktır. TRON-IDE, TRDN genel zincirine dayanarak geliştirmenlerin kullandıkları akıllı sözleşmeler için temin ettiği ücretsiz derleme aracıdır. Daha fazla TRON-IDE eğitim içeriği için, TRON'un resmi web sitesini ve WeChat platformunu ziyaret ediniz.

Weibo bir makale yayınladı, makalede Seul'de düzenlenecek olan niTROn 2020 Sektörel Zirve toplantısının endüstri için oluşturacağı yeni fırsatlar nelerdir? sorusu yer aldı. Ayrıca makalede büyük geliştiricilerin ve kullanıcıların temel teşkil etmesiyle, yeni zirve toplantısı beklentileri hak ediyor. Peki zirve hangi konulara odaklanacak ve bu zirveye hangi gizemli konuklar teşrif edecek ? Önce tahmin edelim, gibi sorular yer aldı.

Arap medyası ar.0xzx.com bir makale yayınladı: TRON en büyük ikinci DApp platformu oldu. Makalede Blockchain teknolojisi sadece yeni varlık kategorileri değil, aynı zamanda çeşitli merkeziyetsiz uygulamalar da getirdiğinden bahsedildi. DAppReview'in son raporuna göre, TRON'un DApp sayısı 2019'da önemli ölçüde arttı ve ayrıca bu DApp iyi bir kabul oranına sahip. TRON, EOS'u geçti ve geliştiricilerin tercih edebileceği en büyük ikinci platform oldu.

TRX Piyasa İşlemleri
İkincil Piyasa Performansı:

-Piyasa değeri ve işlem hacmi: Bu hafta TRX'in piyasa değeri 1.157 milyar ABD Doları ve kümülatif işlem hacmi 9.134 milyar ABD Dolarıdır. Fiyat: TRX'in bu haftaki açılış fiyatı 0.017292 $ ve en yüksek fiyat 0.018094$ idi.

Geliştirici Topluluk Ürünleri

Tekniksel İlerleme: TronLink'in bir sonraki sürümünüı tamamlandı ve hummalı bir şekilde geliştiriliyor.

Operasyonel İlerleme: Google Play versiyonuyla ilgili TronLink'in yeni sürümünün eğitimi açıklaması; yeni sürüm öğreticilerinin yazılması; Ç yeni yıl sırasında hazırlanan içeriklerinin yayınlanacağını duyurdu.

Tekniksel İlerleme: 24 Ocak 2020, 23:59:59 (PST zamanı) öncesinde, MacOS Catalina'daki (v.10.15) Mac kullanıcıları, uygulamanın Apple'ın uygulama gereksinimlerine uyumlu olduğundan emin olmak için BitTorrent Web'i en son sürüme güncellenmelidir.

Operasyonel İlerleme: BitTorrent, kullanıcıların yeni eklenen dil desteği ilgili görüşlerini almak için, BitTorent küçük dersliklerin ders vermeye devam edip etmemesi, bu hafta paylaşılan tohumların nasıl internet ortamına yükleneceği bunların beraberinde BitTorent'te müzik ya da bir film indirildikten sonra nasıl izleneceği konusundaki bilgiler hakkında bir topluluk araştırması düzenledi.

Tekniksel İlerleme: uTorrent Web kullanıcıları, en son sürümde video oynatıcıyı azami derecede küçültebilir. Tek bir tıkla oku üstte çıkarıp video oynatıcıyı simge durumuna küçültebilir ve böylelikle kullanıcılar Torrent'i yönetmek için daha geniş bir alana sahip olurlar.

Tekniksel İlerleme: BTFS'nin en son sürümü v.1.0 yayınlandı. Renter dosya yükleme, dosya aratma, ana bilgisayar kurulumu gibi özellikler eklendi. BTFS su anda Host Ul UX 'in tasarımını yapmakta , peşi sıra kullanıcılar için ödül olan anket etkinliğini de düzenleyecek, lütfen bizi takip etmeye devam

BitTorrent Speed

Operasyonel ilerleme: BitTorrent Speed'in aylık aktif kullanıcıları (MALI) 420.000’E ve günlük aktif kullanıcılar CDAO) ortalama 110.000 e ulaştı; BitTorrent Speed şuan ABD, İngiltere. Kanada, Avustralya, Hindistan ve diğer ülkelerde kullanabilmekte. Gelecekte, Pakistan, Singapur, Nijerya, Filipinler. Güney Afrika ve diğer ülkelerde kamuya açılacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ