Ethereum ve EOS ile rekabet eden ve Çin’in Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID) tarafından yüksek derecede derecelendirilen akıllı sözleşme platformu Tron, sadece Bitcoin ve rakibi Ethereum'u takip eden genel sıralamada 3. sıraya yükseldi.

Ethereum ve EOS ile rekabet eden ve Çin’in Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID) tarafından yüksek derecede derecelendirilen akıllı sözleşme platformu Tron, sadece Bitcoin ve rakibi Ethereum'u takip eden genel sıralamada 3. sıraya yükseldi.

Tron, Bitcoin ve Ethereum'dan Sonra en Aktif Üçüncü

İyi haberleri bildirmek için Twitter'a giden, Justin Sun liderliğindeki platformun sadık bir destekçisi olan Misha Lederman, 1 milyon işlem üreten 233 bin aktif adres olduğunu söyledi.

Bu arada, Bitcoin en aktif adreslere sahipti, 300.000 aktif adresle arşılaştırıldığında, Ethereum'un 281.000 aktif adresi vardı, ancak işlem sayısında gecikmeler vardı.

Tüm Tron Adreslerinin % 5'i Aktif

Ağın kaşifi Tron Scan'in verilerine göre, yalnızca son gün 896 bin işlemin üzerinde hareket eden % 4.4'ten fazla adres var. Ayrıca, ağın 6 TPS çıkışlı 972 çevrimiçi düğümü vardır. Bundan basit matematik, Tron'un milyonlarca adresle gurur duymasına rağmen sadece % 5'inin aktif olduğunu ortaya koyuyor.

15 Ocak 2020'ye kadar CoinMetrics'ten gelen ek veriler, Bitcoin adreslerinin sayısının sırasıyla 759.000 olduğu ve bu sayının da Tron adreslerinin sayısından 10 kat daha fazla olduğunu ortaya koyuyor.

Bu eşitsizlik, Tron daha yüksek bir verime sahip olduğunda bile ağın yetersiz kullanıldığının açık bir göstergesidir ve 27 Süper Temsilciyi tanıtan yetki verilmiş bir proof of stake (dPoS) consensus sistemi benimsemiştir.

Tron Scan'in daha önceki bir Twitter yayını, 4 milyon adreslik kilometre taşının hızla gelişen bir ekosisteme işaret ettiğini söyledi.

Bir dapp analiz firması olan DappRadar'ın paralel bir bulgusu, Tron'un neredeyse tamamen bir şans oyunları platformu olduğu sonucuna varıyor.

“TRON neredeyse tamamen şans oyunları platformu için olan bir blockchain. Hem yüksek günlük kullanım hem de üretilen değer açısından bu kategoriyi çok iyi destekliyor.”

Dahası, geliştiriciler platformda başlatılabilirken, kitleyi sürdürmek uzun bir emirdir:

“Bu, geliştiricilerin TRON'da başka türde dapps başlatmaya çalışmadığı anlamına gelmiyor. İyi sayıda oyun piyasaya sürüldü, ancak diğer kategorilerdeki dapps gibi TRON'da iyi bir başlangıç yapmak kolay, ancak bir kitleyi sürdürmek çok zor. ”

Mevcut Bitcoin Rallisini reddetti

Misha Lederman da mevcut Bitcoin (BTC) canlanmasını, bir hopium karışımı ve “kötü niyetli bir sahtekâr” korkusu olarak nitelendirerek reddetti. Dijital varlıklarla ilgili düşünceler son zamanlarda iyileşti.

Kanıtların gösterdiği gibi, Bitcoin'in hakimiyeti, yatırımcıların yeniden dengelenmesini ima ederken % 68'den % 66'ya düştü.

Bunların bir kısmı, doğrudan Tron'un yerel para birimi olan TRX'e fayda sağlayabilecek “altcoin sezonu” beklentisiyle fonlarını altcoinlere kaydırmış olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ