CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre, Tron (TRX) blok zincirinde yayınlanan Tether (USDT) miktarı yaklaşık 1 milyar dolara ulaştı.

Tron (TRX) Blockchain

CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre, Tron (TRX) blok zincirinde yayınlanan Tether (USDT) miktarı yaklaşık 1 milyar dolara ulaştı.

Tron, toplam USDT tedariki söz konusu olduğunda Bitcoin'i aşmaya sürekli olarak yaklaşıyor. Yazım sırasında, Omni tabanlı Tether, 2019'da istikrarlı bir düşüşe tanık olduktan sonra 1,5 milyar civarında duruyor.

Bitcoin'i Terk Etmek

Tether dünyasında, Bitcoin 30 Ekim'de Ethereum'a zemin hazırladı. Bu başarıya ulaşmak için dünyanın önde gelen stablecoin'in ERC-20 versiyonunu iki yıldan daha az sürdü. Şimdi, iki kripto para arasındaki boşluk, toplam Ethereum tabanlı tedarikin yaklaşık 2,5 milyar tokene ulaşmasıyla genişlemeye devam ediyor.

Tron CEO'su Justin Sun, TRC20 tabanlı USDT'nin bir numaralı stablecoin olacağı iddialı bir tahmin yaptı. Hızlı büyüme USDT-ETH göz önüne alındığında, Tron'un acı rakibini çevirmesi kolay olmayacak.

Altın Destekli Stablecoin

Tether tekliflerinin listesini sürekli genişletiyor. 23 Ocak'ta şirket, bir ons altın altına sabitlenmiş olan Tether Gold'u (XAU ₮) piyasaya sürdü. Yeni token hem Ethereum hem de Tron blok zincirlerinde mevcut.

Ürünün ana satış noktası, sahiplerinin saklama ücreti ödemek zorunda olmamalarıdır. XAUT'un ilk gün hacmi 150.000 dolara ulaştı, bu oldukça güçlü bir başlangıçtı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ