Tron Vakfı, Çin medyasında dolaşan ve ABD hükümetinden teşvik fonu aldığı raporunu yorumlamayı reddetti.

Tron Vakfı Koronavirüsü Yardım Fonu Raporu Hakkında Yorum Yapmayı Reddetti

Tron Vakfı, Çin medyasında dolaşan ve ABD hükümetinden teşvik fonu aldığı raporunu yorumlamayı reddetti.

Tron temsilcisi Ryan Dennis, şunları söyledi: "Biz özel bir şirketiz ve bu bir finansal meseledir, yorum yapamayız. Ancak, ilk önceliğimizin her zaman yasaların / kuralların / düzenlemelerin dünya çapında topluluğumuzu inşa ettiğimiz yönetim organları var. "

Jinse Finance'ten 5 Mayıs tarihli bir haber ve "yabancı basında çıkan haberlere" atıfta bulunan Tron'un "17 milyon yuan" (kabaca 2.4 milyon $) aldığını ve ikinci bir partinin beklemede olduğunu belirtiyor. Şu anda bu "yabancı medya raporlarının" nereden kaynaklandığı belli değil. Ek olarak, bir Tron sosyal medya hesabına dolaşan bir bağlantı da sözde finansman hakkında metin içeriyor.

Mart ayı sonlarında yasalaşan CARES Yasası, etkilenen ABD şirketlerine yüz milyarlarca dolar yardım fonu içeriyordu. 2.2 trilyon dolar değerindeki tasarı, modern Amerikan tarihindeki en büyük teşvik yasasıydı.

Tron'un inkar edilmemesi göz önüne alındığında, San Francisco'daki Tron ofisini idare eden ABD ticari varlığının koronavirüs rahatlaması için başarılı bir şekilde başvurmuş olması mümkündür. Tron ayrıca ABD merkezli başka bir şirket olan BitTorrent'in sahibidir.

 Ancak program, piyasaya sürülmesinden bu yana ciddi eleştiriler aldı. Küçük işletmeler, istekler nedeniyle programa başlayamadıklarını söylediler ve raporlar, bankacılık bağlantılarına sahip daha büyük işletmelerin daha hızlı erişim sağlayabildiğini güçlü bir şekilde gösterdi. Geçen ay ikinci bir bordro koruma fonu dilimi onaylandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ