Georgia Valisi Brian Kemp'in gelecek hafta ABD Senatosu sandalyesi için kurumsal Bitcoin (BTC) vadeli işlem platformu Bakkt CEO'su Kelly Loeffler'i ataması bekleniyor.

Trump Bakkt CEO’sunu Veto Edebilir

Georgia Valisi Brian Kemp'in gelecek hafta ABD Senatosu sandalyesi için kurumsal Bitcoin (BTC) vadeli işlem platformu Bakkt CEO'su Kelly Loeffler'i ataması bekleniyor.

Atlanta’nın yerel haber kuruluşu AJC 29 Kasım’da yaptığı açıklamada, Kemp’in Cumhuriyetçi partinin kadınlara olumlu ayrımcılık yapılmasını sağlamak amacıyla Loeffler’i seçmeyi planladığını bildirdi. Aday gösterildiğinde, Bakkt’ın CEO’su Georgia’dan Amerika Birleşik Devletleri Senatosunda görev yapan ikinci kadın olacak.

Ayrıca, Loeffler, GOP faaliyetlerini, çıkışın kaynak bulma kayıtlarını kırabileceğini öne süren kişisel serveti ile de finanse edebilir.

Bakkt CEO'su Trump'ı destekliyor

Cumhuriyetçilerin onayını almaya çalışmak için açık bir çaba sarf eden Loeffler, sınırı güçlendirmek, uyuşturucu ve insan kaçakçılığını kapatmak, sağlık bakım maliyetlerini düşürmek ve ABD'nin ulusal çıkarlarını korumak istediğini söyledi:

“Seçilirsem, Başkan Trump, Senatör David Perdue ve siz de Amerika'yı Büyük Tutmaya devam edeceğim”

Koltuk şu anda sağlık sorunları nedeniyle yıl sonunda Senato'dan ayrılacak olan Johnny Isakson tarafından dolduruluyor. Belirsiz Cumhuriyetçi Parti yetkililerinin iddiaya göre, Kemp'in Loeffler'in atamasını önümüzdeki hafta bir basın toplantısında kamuya duyurması bekleniyor.

Ancak Başkan, Loeffler'in Hayranı Değil

Cumhurbaşkanı Donald Trump da dahil olmak üzere çeşitli parti liderlerinin bunun yerine ABD temsilcisi Doug Collins'i seçmeye zorlandıkları bildirildi. Cumhuriyetçi liderler, Trump'a, silah haklarına ve kürtaj karşıtı çabalara verdiği güçlü desteği nedeniyle Collins'in atanmasına itti.

Başkan ve takipçilerinden çoğu, onu ılımlı olarak gören Loeffler'de karar kılmadılar. Kurul, aynı zamanda Trump’ın Senato koltuğuna ilişkin seçimini onaylamak Kemp’in geçen hafta Başkan ve Loeffler ile bir araya geldiğini bildirdi.

Bu arada, Bakkt'ın 28 Kasım'da Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde 42.5 milyon dolarlık yeni bir günlük işlem rekoru kırmasıyla birlikte Bakkt ile Bitcoin'e kurumsal ilgi artmakta.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ