Trump çifti, Bitcoin ve genel olarak kripto para birimleri hakkında çelişkili görüşler dile getirdi.

Trump çifti, Bitcoin ve genel olarak kripto para birimleri hakkında çelişkili görüşler dile getirdi. Melania Trump, BTC'yi övdü ve kendi NFT'lerini başlattı, Trump ise kripto para birimlerinin “çok tehlikeli bir şey” olduğuna kesin olarak inanıyor.

ABD Başkanları arasında başta Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto para birimlerine karşı en çok sesi çıkan Donald J Trump oldu. Görüşleri, dijital varlıkları bir tür finansal özgürlüğe giden yol olarak gören ateşli kripto destekçilerinin muhalefeti olmadan gelmedi. İlginç bir şekilde, son gelişmeler, eşi Melania Trump'ı, kocasının konuyla ilgili uzun süredir devam eden duruşuna karşı kripto meraklıları kategorisine yerleştirdi.

Aralık ayının ortalarında Melania, Solana blok zincirinde değiştirilemez token (NFT) platformunu başlattı. "Melania'nın Vizyonu" olarak adlandırılan NFT'ler, Melania ve Fransız sanatçı Marc-Antoine Coulon arasındaki bir ortaklık aracılığıyla basıldı. Melania onları iki tutkusunun karışımı olarak tanımlıyor: sanat ve başkalarına yardım etme isteği.

Ve daha bugün Melania, eski Twitter CEO'su Jack Dorsey ve MicroStrategy CEO'su Michael Saylor gibi diğer önemli Bitcoin meraklılarıyla birlikte Bitcoin'e 13. yıl dönümünü kutladı. Ayrıca, kripto varlığının piyasa değerinin 1 trilyon dolarlık piyasa sınırını aştığını da kaydetti.Bitcoin'in piyasa değerinin 1 Trilyon Doları aştığı yaygın olarak bildiriliyor. Bugün Bitcoin Genesis Block'un 13. yıldönümü. Mutlu yıl dönümleri,

Trump ve Melania Tartışmalı Bitcoin ve Kripto Görüşleri

Bununla birlikte, yorumların çoğu, kocasının Bitcoin'e karşı inatçı muhalefetine dikkat çekerek ilgisini sorguladı.

Donald Bitcoin'den Nefret Etmiyor Mu?

Kripto topluluğunun bir kısmı Melania'nın kripto ve NFT ilgisini övdü. Bununla birlikte, bazı siyasi ajanlar, bunu tamamen kocasını Beyaz Saray'a geri götürmek için bir hile olarak görüyor. Trump, 2024'te Amerikan başkanlığı için rekabet etme konusundaki ilgisini zaten onayladı. Ek olarak, Melania'nın NFT girişimi, Beyaz Saray'dan ayrılmasından bu yana ilk kamu girişimiydi. Aralık ayında yapılan Gri Tonlamalı bir anket, ABD yetişkin nüfusunun yüzde 26'sının Bitcoin'e sahip olduğunu ortaya çıkardı . Muhtemelen grubun Eski First Lady'sini ele geçirmeye çalışıyor.

Trump'ın Karısının NFT Girişimine Yönelik Övgüleri, Meseleleri Daha Az Açık Hale Getiriyor

Harika şeyler yapacak… Harika bir hayal gücü var. Ve insanlar Eski First Lady'mizi seviyor, bunu söyleyebilirim. Yapıyorlar, onu seviyorlar. Şu anda, çiftin kripto için zıt görüşleri ve planları olduğu için işlerin nasıl sonuçlanacağı tam olarak belli değil. Trump'ın kripto karşıtı yorumları arasında şunlar yer alıyor: Bitcoin, sadece bir aldatmaca gibi görünüyor. Dolar ile rekabet eden başka bir para birimi olduğu için sevmiyorum. Kripto para birimleri potansiyel olarak gerçekleşmeyi bekleyen bir felakettir.Bir gün, daha önce hiç görmediğimiz türden bir patlama olabilir. Bence Kripto çok tehlikeli bir şey.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ