Bitcoin'in 5.100 dolar seviyesine en son düşüşü Trump'ın koronavirüs üzerine bir basın toplantısı açıklamasıyla aynı zamana denk geldi

Trump Corona Virüsü Üzerinden Ulusal Acil Durum Bildirdi - Bitcoin’e Nasıl Yansıdı

Bitcoin'in 5.100 dolar seviyesine en son düşüşü Trump'ın koronavirüs üzerine bir basın toplantısı açıklamasıyla aynı zamana denk geldi

Bitcoin (BTC) fiyatı hızla 5.300 $ seviyesine geriledi ve dakikalar içinde yüzde sekizden fazla düştü. Kayıplarını genişlettikten sonra, kripto para birimi Bitstamp borsasında 5,141 dolardan işlem görüyor.

Trump bir basın toplantısıyla duyurdu

Son düşüş ABD Başkanı Donald Trump'ın koronavirüs üzerine bir basın toplantısı açıklaması sonrasında geldi. Bu konferans sırasında POTUS'un pandemi konusunda ulusal bir acil durum ilan etmesi bekleniyor.

Diğer yandan, geçen hafta Trump ile bir araya gelen Brazillian başkanı Jair Bolsonaro, Fox News haberine göre koronavirüs için pozitif test etti. Ancak Facebook sayfası bunu reddediyor.

Piyasalar endişeli

Özellikle, Bitcoin kazanımını ABD borsası ile birlikte paylaştı. Açılış çanı sonrası yüzde altıdan fazla artış gösteren Dow, şimdi sadece yüzde 1,71 arttı.

 Bitcoin 2013'ten beri en büyük günlük fiyat çöküşüne sahipti. Bu arada ABD hisse senetleri 1987'den beri en kötü günlerine sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ