Trump yönetimi Bitcoin gibi son zamanlarda muazzam fiyat artışı yaşayan kripto para birimlerini yakından takip ettiklerini ve bir gözlerinin bu kripto paralar üzerinde olduğunu açıkladı.

Beyaz Saray’ın basın sözcüsü Sarah Sanders, Perşembe günü basına demeç verdikleri sırada Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için “takımımız tarafından sürekli takip edilen konular” olarak bahsetti.

Bir gazetecinin ABD hükümetinin kripto para birimleri ile ilgili bi regülasyona gidip gitmeyecekleri sorusuna Sanders, konuyla ilgili daha kesinleşmiş bir durumun olmadığı cevabını verdi. Bu konunun aynı zamanda ABD İç Güvenlik takımından biri olan Tom Bossert tarafından da açıldığını ekledi. Devamında da:

“Bir gözünü üzerinde tuttuğu bir konu olduğunu biliyorum. Bu konu hakkında da ilerleyen zamanlarda gelişmeler olursa sizleri bilgilendireceğiz.” dedi.

Bazı temsilcilerin ortaya çıkmasıyla birlikte blok zinciri teknolojisini ABD hükümetinin bazı konulardaki ve operasyonlardaki çalışmalarını geliştirmek için Beyaz Saray’ın CoinDesk’e bu sene başında bildirim geçtiği de bilinenler arasında.

Başkan yardımcısı Mike Pence’in başekonomisti Mark Calabria tarafından Mart başında, Trump'ın Beyaz Saray’ında blok zincirine yönelik bir heves ve heyecan olduğu, önümüzdeki senelerde de bu konuyla ilgili gelişmelerin olabileceği yönünde açıklamalar olmuştu.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ