Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasındaki alışılagelmiş kavga Cumartesi günü ara verdi. Meclis Başkanı Nancy Pelosi (D-CA) Başkan Donald Trump'ın onayı ile Temsilciler Meclisi aracılığıyla bir tasarı taşıdı.

Trump - Pelosi Ortaklığı Bitcoin ve Borsaları Dengeleyebilir

Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasındaki alışılagelmiş kavga Cumartesi günü ara verdi. Meclis Başkanı Nancy Pelosi (D-CA) Başkan Donald Trump'ın onayı ile Temsilciler Meclisi aracılığıyla bir tasarı taşıdı. Bu yardım çabaları Bitcoin veya geleneksel pazarları istikrara kavuşturmak için herhangi bir şey yapacak mı?

Tasarı, koronavirüs salgını sırasında zorluklarla karşılaşan işçilere yardım etmek için tasarlanmıştır. Yaygın karantina çabaları, birçoğunun işe gidemediğini ve ücretli hastalık izni olmadan kaldı.

Tasarı, çalışanlara virüsün etkisini azaltmaya yardımcı olmak için ücretli hastalık izni uzatmaları sunmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, tasarının etkilenen çalışanlara bakım yapmak isteyen şirketlere azaltılmış vergi tasarrufu sağlaması da amaçlanıyor.

Hepimiz Birimiz, Birimiz Hepimiz İçin

Tasarının Temsilciler Meclisi'ndeki hızlı ilerlemesi Amerikan siyasetine daha derin ve daha yararlı bir gerçeği ortaya koyuyor. Parmakla işaretleme büyük olasılıkla devam edecek olsa da, hiçbir taraf işçi rahatlığını geciktirmede 'sorun' olarak görülmek istemiyor.

Bu, her iki tarafta da yararlı iki taraflılığa yol açtı. Başkan, Temsilci Pelosi ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin Cuma günü karşılıklı olarak desteklenecek bir yasa oluşturmak amacıyla 20'den fazla telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Bu çabanın sonucu yasa hızlı bir geçecek. Çok azı da Senato'dan herhangi bir gecikme görmeyi bekliyor. Başkan Trump resmen masasına geldiği anda tasarıyı imzalayacağını belirtti.

Bitcoin İçin Çok mu Geç?

Tasarının sonuçlandırılması, etkilenen işçilerin ve işverenlerin bazılarının rahatlamasına yardımcı olacak. Testler tüm sigorta sağlayıcıları tarafından karşılanacaktır. Karantinadan etkilenenler işverenlerinden üç aya kadar ücretli izin talep edebilir.

Tasarı, bir kez hepsi için bir düzeltme değildir. Kesinlikle bazılarına yardım sağlarken, virüsün genel ekonomik etkisi devam edebilir. Bu kadar çok işçi 'hasta' olduğunda, piyasa muhtemelen geri tepmeye devam edecektir.

 Ancak bu hareket Bitcoin ve borsalara istikrar getirebilir. İki taraflı çaba, tüccarlara ve yatırımcılara ABD hükümetinin işleri doğru yola sokmak için birlikte çalışmaya istekli olduğunu gösteriyor. Başka bir şey yoksa, korku temelli satışların bir kısmı kısılmalı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ