Başkan Donald Trump’a yakın kıdemli bir yetkili, yeni bir teşvik paketinin 401 (k) katkı dışındaki vergisiz yatırımları içerebileceğini ileri sürdü.

Trump Yönetimi Bitcoin

Başkan Donald Trump’a yakın kıdemli bir yetkili, yeni bir teşvik paketinin 401 (k) katkı dışındaki vergisiz yatırımları içerebileceğini ileri sürdü. Önerilen vergi tasarrufları görünüşte borsa ve Bitcoin gibi diğer yatırımlar için bir satın alma artışı olarak işlev görecek.

Ulusal Ekonomik Konsey direktörü Larry Kudlow'a göre teklif, genel bir tasarruf hesabı oluşturulmasına izin verecek. Bu, emeklilik, sağlık hizmetleri ve eğitim tasarruflarını tek bir hesapta olmasına imkan tanıyor.

Vergi mükellefleri hesabı vergisiz olarak finanse edebilir ve istedikleri gibi yatırım yapma olanağına sahip olurlar. Buna ek olarak, genellikle "sermaye kazancı" olarak adlandırılan kârlar üzerinden hiçbir vergi alınmayacak.

Yılda toplam 200.000 $ 'lık bir gelire sahip bir hane için, vergi sonuçları olmadan 16.000 $' a kadar katkıda bulunabilir. Fonlar daha sonra sahibinin takdirine göre yatırılabilir.

Bitcoin yatırımının etkileri yaygın. Tasarruf hesabı yapısına fonlar kaldığı sürece, Bitcoin vergi borcu olmadan satın alınabilir ve satılabilir.

Bitcoin sahipleri, sahip olunan vergi yükümlülüğü soruları ile uğraştı. Ancak, bu tür bir yatırım yapısı, dijital para birimlerine katılmak isteyen yatırımcılar için tamamen vergisiz bir ortam sağlayacak.

Ayrıca, yatırımların değerindeki önemli artış - örneğin 2019'da meydana gelen büyüme gibi - vergilendirmeden korunacak. Bu, yatırım büyümesi için ek fonlar sağlayacaktır.

Teklif büyük olasılıkla çoğu yatırımcı tarafından bir miktar fanteziyle karşılanacak olsa da, yine de sadece bir teklif. Vergi kesintileri veya değişiklikleri ABD Temsilciler Meclisi tarafından onaylanmak zorunda.

Vergi indirimleri ve ekonomi politikaları genellikle seçim yıllarında önerilmektedir ve muhalefet partisi tarafından da hızla düşürülmektedir. Trump’ın yatırımlar için bir vergi sığınağı önerisi aynı kadere maruz kalabilir.

Onaylanmış olsun veya olmasın, Trump yönetimi sırasındaki yatırım miktarı önemli ölçüde artmış durumda Rekorlar hane halkının % 55'inin 2019 itibariyle borsaya yatırım yaptığını gösteriyor. Bu durum Büyük Buhran'dan bu yana en yüksek rakam.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ