Yeni veriler, varlık vahşi fiyat dalgalanmaları yaşamaya devam ederken, kurumsal yatırımcıların Bitcoin işlemlerindeki önemli rolünü vurguladı.

Yeni veriler, varlık vahşi fiyat dalgalanmaları yaşamaya devam ederken, kurumsal yatırımcıların Bitcoin işlemlerindeki önemli rolünü vurguladı. IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, şu anda kurumlar 100.000 doların üzerinde değere sahip işlemlerden kaynaklanan tüm Bitcoin hacminin %99'undan fazlasını oluşturuyor.

Rapor, kriptoya kurumsal ilginin 2020'nin üçüncü çeyreğinden itibaren hızlandığını ve büyük işlemlerin payının hiçbir zaman %90'ın altına düşmediğini belirtiyor.

Büyük Bitcoin işlem hacminin payı

Özellikle 2020'nin 3. çeyreğinden itibaren PayPal (NASDAQ: PYPL) ve Tesla (NASDAQ: TSLA) gibi kurumlar Bitcoin'e girişti ve 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Başka yerlerde MicroStrategy ve Tesla gibi şirketler milyarlarca dolar yatırımda öncülük ediyor Bitcoin'deki bilançolarının.

%78 Tarihsel Doğruluğa Sahip Kripto Topluluğu, 31 Mart 2022 İçin Ethereum Fiyatını Belirliyor

ADA ekosistemi büyümeye devam ederken 500'den fazla proje şu anda Cardano'da inşa ediliyor. Veriler, Bitcoin'in yükseliş eğilimini sürdürmek için balina desteğinden yoksun olabileceğini gösteriyor.

Tarihsel olarak, Bitcoin'e olan kurumsal ilgi, fiyatı yükseltti, ancak rapor şu anda durumun böyle olmadığını kabul ediyor. Kripto sektörü hisse senedi piyasasıyla giderek daha fazla bağıntılı hale geldiğinden, Bitcoin yüksek oynaklık yaşadı.

Şu anda borsa, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından jeopolitik gerilimlerle hızlanan yüksek enflasyon ortamının etkilerini yaşıyor.

Şu anda Bitcoin fiyatını etkilemeyen kurumlara rağmen IntoTheBlock, zincir üzerindeki verilerde önemli bir değişiklik olduğunu gösteriyor. Örneğin, herhangi bir bakiyeye sahip Bitcoin adreslerinin sayısı yaklaşık 40 milyona ulaştı.

Büyüme Potansiyeli Kurumları Bitcoin'e Yönlendiriyor

Özellikle, Bitcoin'in yukarı yönlü bir büyüme sıralaması potansiyeline sahip kurumlara hitap etmesinin arkasında birkaç faktör var. Finbold'un önceki raporuna göre, Bitcoin yılı olumsuz bir notla açmasına rağmen, varlık 13 Şubat 2022 itibariyle ortalama %12,24 yatırım getirisi (ROI) ile ilk altı teknoloji hissesinden daha iyi performans gösterdi.

Ek olarak, çoğu ekonomi son aylarda sıfıra yakın bir faiz oranı ortamına sahip oldu ve Bitcoin ve diğer kripto para birimleri kurumlar için ideal bir alternatif olarak kaldı.

Şimdiye kadar, 2022'de, kriptoya giriş yapacak büyük profilli şirketlerden bazıları, bir kripto fonu için 560 dolar toplayan Bain Capital, bir kripto fonu için 1 milyar dolar toplayan Pantera Capital'i içeriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ