Clark Moody Bitcoin Dashboard'dan alınan verilere göre, var olacak 21 milyon Bitcoin'in %90'ından fazlası zaten çıkarıldı.

Clark Moody Bitcoin Dashboard'dan alınan verilere göre, var olacak 21 milyon Bitcoin'in %90'ından fazlası zaten çıkarıldı. Para ağı dünya çapında farkındalık ve kullanımda ilerledikçe, BTC'ye olan artan talebi körüklerken, ani ve güçlü bir arz şoku kaçınılmaz hale gelebilir. Bitcoin'in arzında bir sınır var ve sadece 21 milyon Bitcoin var olacak. Bu şekilde, Bitcoin fiat para birimlerinin aksine enflasyon karşıtı kalmaya devam edecek.

Bitcoin'in Sınırlı Arzı, Alıcılar Arasında Bir FOMO'ya Neden Olabilir.

Bitcoin Ağı, çifte harcama sorununu güvenli, dağıtılmış ve güvenilmez bir şekilde çözmesiyle bilinir. Dünya çapında on binlerce düğüm tarafından yürütülen konsensüs protokolü aracılığıyla 21 milyon jetonluk bir tedarik sınırı uygular. Kurumlar ve hükümetler Bitcoin'in ne kadar kıt olduğunu anlamaya başladığında, yepyeni bir FOMO seviyesinin ortaya çıkabileceğini varsaymak doğru olur. Öngörülebilir ve değiştirilemez bir para politikası, Bitcoin'i bu kadar benzersiz ve dolayısıyla çekici kılan temel unsurlardan biridir, özellikle de fiat ve binlerce altcoin gerçeği karşısında  arzı ve para politikası bir kişinin kararına bağlı olarak değişebilmektedir.

Bitcoin Enflasyona Karşı Bir Korunma Aracı Olarak Kullanılıyor

Dünyanın önde gelen kripto para birimi, enflasyondan etkilenmeyen bir dijital para birimi olarak son birkaç yıldır adından söz ettiriyor. Aksine, birçok kurum, sürekli artan enflasyona karşı bir önlem olarak portföylerine Bitcoin ekledi. Bitcoin arzının %90'ından fazlasının halihazırda verilmiş olmasıyla, kıtlık şimdi daha da belirgindir. Gittikçe daha fazla büyük kurum şimdi Bitcoin satın alıyor ve eskisinden farklı olarak orijinal kripto para birimine meşruiyet kazandırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ