Geçtiğimiz hafta, büyük ölçüde Bitcoin’in fiyatındaki sert düşüş nedeniyle kripto para piyasası acı yaşadı. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, geçen hafta % 14'lük bir kayıp yaşadı.

Geçtiğimiz hafta, büyük ölçüde Bitcoin’in fiyatındaki sert düşüş nedeniyle kripto para piyasası acı yaşadı. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, geçen hafta % 14'lük bir kayıp yaşadı. Bununla birlikte, fiyat hareketi altcoin pazarını ikinci en büyük ve üçüncü en büyük kripto para birimleri olan Ethereum [ETH] ve XRP'nin de yaklaşık yüzde 20 değer kaybetmesine neden oldu. Ancak, Bitcoin'in piyasa performansında yukarıda belirtilen değişiklik, dünyanın en büyük kripto para birimi için yeni metrikleri vurguladı.

Tüm Bitcoin'in yaklaşık % 42'si son iki yılda zincir halinde taşınmamış durumda. Veri sağlayıcı Coin Metrics'e göre, BTC'nin bu yüzdesi şu anda pazarın 2017 boğa koşusunun başlamasından hemen önceki bir dönem olan 2017 ortasından bu yana görülmeyen seviyelere yaklaşıyor.

Coin Metrics'in raporunda ayrıca “İki yıldan fazla bir süredir dokunulmayan BTC miktarı, Temmuz 2017'den bu yana % 42 oranında bulunuyor” ifadelerine yer veriliyor.

BTC transfer değerinin, bu BTC'nin son işleminden bu yana geçen gün sayısıyla çarpımı olarak tanımlanırken, yok edilen BTC transfer değeri günleri, BTC 9 bin doların altına düşmeden önce yükselmemiş durumda.

Bu ani artışlar, uykuda olan Bitcoin ile yapılan transferlere dikkat çekti ve potansiyel satışlardan önce gelebilecek uzun süreli uyku paralarının transfer edildiğini gösterebilir.

3 Mart'ta bilinmeyen bir cüzdandan yeni bir adrese 14.500 BTC taşındığından bir balina hareketi tespit edildi. Bitcoin’in spot fiyatında hiçbir titreme fark edilmemiş olsa da, piyasa gözlemcileri dünyanın en büyük kripto para biriminin hareketinde yükseliş eğilimi umuyor.

 Bu arada bakiyesi 10 ABD doları olan adresler % 1,3 düştü. BTC’nin piyasa değeri bir hafta içinde % 8,7 düşerken, madencilik geliri neredeyse % 7 düştü. Hash gücü yeni bir ATH olarak işaretlendiğinden, zorluğun % 0.3 düştüğü bildirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ