Kripto para birimlerinin tüm piyasa değeri, 48 saat içinde %16,5 düşüşle bugün 1,7 trilyon dolara düştü.

Kripto para birimlerinin tüm piyasa değeri, 48 saat içinde %16,5 düşüşle bugün 1,7 trilyon dolara düştü. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital para birimleri ile birlikte dün yaklaşık %15 düştü.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Kripto para portalı CoinMarketCap'ten alınan verilere göre, kripto para birimlerinin piyasa değeri, 48 saat içinde yüzde 16,5 düşüşle Pazartesi günü 2,12 trilyon dolardan bugün 1,7 trilyon dolara düştü ve 350 milyar doların üzerinde bir kayıpla sonuçlandı. Önde gelen kripto para birimi, söz konusu süre boyunca 47.211 $ 'dan 39.876 $' a %15'lik bir fiyat düşüşü görürken, Ethereum 3.325 $'dan 2.730 $' a yaklaşık %18 düştü.

Düşüş, Küresel Piyasalardaki Hareketi İzledi

Kripto pazarındaki düşüş, küresel piyasalardaki hareketi izledi. Evergrande temerrüdü korkuları Asya hisse senetleri oynaklığına yol açtı ve İngiltere enerji fiyatları yükseldi, çoğu enerji sağlayıcısını iflas riski altına sokarken, Wall Street de S&P'nin Mayıs ayından bu yana en kötü işlem günü olan Pazartesi günü yüzde 1,7 düşmesiyle eşit derecede endişe verici düşüşler gördü. Dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock'ta satış yatırımcıları olan Freddie Evans, “Küresel bir ekonomik düzeltme korkuları son birkaç ayda yoğunlaştı ve Evergrande belki de katalizör olabilir… Beklendiği gibi, kripto küresel piyasaları takip etti” dedi.

“Çin'deki Evergrande Durumuna Atfedilen Piyasa Değerindeki Düşüş”

GlobalBlock'tan Jonas Luethy Pazartesi günü yaptığı açıklamada, "Bazıları Bitcoin'deki ani düşüşü Çin'de halihazırda devam eden ve geleneksel pazarlarda kargaşaya neden olan Evergrande durumuna bağladı" dedi. Perşembe akşamı, kripto piyasa değeri, bu raporun sunulması sırasında yaklaşık %42'lik bir Bitcoin payı ile 44.041 $ ile 1.98 trilyon $'a yükselirken, Ethereum 3.113 $'a ve Solana 148 $'a yükseldi. Evergrade, 300 milyar doları aşan muazzam borç yükünün küresel piyasaları ve ekonomileri etkileyebileceği bildirildiğinden, küresel olarak düzenlemelerin dikkatini çekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ