Piyasa gözlemcilerinin bu düşüşleri potansiyel olarak tetikleyen birkaç faktör olduğunu belirtti.

Piyasa gözlemcilerinin bu düşüşleri potansiyel olarak tetikleyen birkaç faktör olduğunu belirtti. Bitcoin fiyatları bugün Ekim ortasından bu yana en düşük seviyesine geriledi. CoinMarketCap'e göre, dünyanın önde gelen kripto para birimi bugün 55.460,96 dolara kadar düştü. Buna ek olarak, Bitcoin bu ayın başlarında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000$'dan %20'ye yakın bir düşüş yaşadı.

 

 Bitcoin'in Son Düşüş Koşusu İçin Birkaç Neden

Analistler, dijital para biriminin en son aşağı yönlü hareketini açıklarken, muhtemelen bu kayıpları körükleyen çok sayıda değişkene dikkat çekti. Çok stratejili fon Banz Capital'in Kurucusu ve CEO'su John Iadeluca, Forbes'a verdiği demeçte, "Bitcoin fiyatlarını bu hafta aşağı çeken tek bir katalizör olduğunu düşünmüyorum" dedi. “Söylentileri teşvik eden son derece eski cüzdanlardan Bitcoin hareketi oldu. Benim düşünceme göre, Bitcoin'in bu haftaki fiyatındaki düşüş, artan satış baskısının, yıl sonu kar almanın ve spekülasyonun bir doruk noktasıdır ”dedi. Birden fazla analist, devam eden Mt. Gox durumunun Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisinden de bahsetti.

 

Tüm Kripto Piyasası Düşüyor

Kriptonun tüm piyasa değeri geçen hafta büyük bir darbe aldı. Daha önce, Hindistan Hükümetinin belirli istisnalar dışında Hindistan'da özel kripto para birimlerini yasaklama önerisi, Salı gecesi büyük miktarlarda panik satışına yol açarak Hindistan'ın en büyük kripto borsası WazirX'in çökmesine yol açtı. Önde gelen kripto para birimleri, Bitcoin ve Ethereum önemli ölçüde düştü. Orijinal kripto para birimi Bitcoin bu yıl iki katından fazla artarken, Ether yaklaşık altı kat arttı. Her iki ölçek de bu ay, spekülatif talep ve enflasyon risklerinden korunabileceklerine dair tartışmalı argümanlar tarafından yönlendirilen kripto para birimlerine yönelik bir tutkunun ortasında.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ