Açık Finans ekosistemindeki en büyük kredi verme protokollerinden biri olan Aave, USDT stabilcoini için destek ekledi.

Tüm Piyasa Çöküşteyken Bu Altcoin Bugün Yüzde 60 Yükseldi

Açık Finans ekosistemindeki en büyük kredi verme protokollerinden biri olan Aave, USDT stabilcoini için destek ekledi.

Şirket Salı günü, Aave kullanıcılarının USDT'yi ödünç almasını ve ödünç vermesini sağlayan DeFi kredilendirme protokolü Aave ile bir işbirliği duyurdu. Aave'in web sitesinin gösterdiği gibi, 3,67 milyon dolarlık USDT zaten ödünç verildi, bu da USDT'yi zaten borç verme platformunda en çok ödünç alınan token haline getirdi.

Daha önce, Tether halkla ilişkiler müdürü Joe Morgan'a göre, USDT kullanıcıları bazı DeFi platformları üzerinden stabilcoin'i zaten ödünç verebilirdi. Ancak bu, USDT'nin blok zinciri odaklı borç verme ve borçlanma için ilk kez kullanıldığı ve işbirliğinin "USDt'ın daha geniş DeFi ekosistemindeki kilit rolünün bir göstergesi" olduğunu belirtti.

Tether CTO’su Paolo Ardoino'ya göre buradaki durum, Tether'i "büyük DeFi projeleri arasında fiili en çok kullanılan stabilcoin" yapmak.

"DeFi en büyük büyüyen pazarlardan biridir ve hala başlangıç aşamasındadır. Tether'in bu büyümeye öncülük etmesi önemlidir."

Tether, gözü DeFi üzerinde olan tek stabilcoin yayıncısı değildir. Alan şu anda toplam kaynaklı kredilerin yaklaşık % 50'sini oluşturan stabilcoin DAI tarafından yönetilmektedir.

Geçen yıl Eylül ayında, stabilcoin USDC ihraç eden konsorsiyumun bir üyesi olan Coinbase, ayrıca Compound ve exchange dYdX borç verme protokolüne 2 milyon $ USDC yatırdı.

Yine de DeFi alanına odaklanan ihraççılar arasında, Tether, kripto para birimi borsası Bitfinex ve Tether'in ana şirketi olan ABD iFinex'teki düzenleyiciler tarafından yoğun bir inceleme altına alındı. Tether aynı zamanda, pazarın manipüle edilmesiyle de suçlandı, bu da firmanın haklı olarak reddettiği bir suçlama.

 Bu gelişmenin ardından Aave bugün % 60’a varan yükselişler yaşadı. Token yazının yazıldığı sırada 0,03 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ