Manipülasyona mı boğaya mı işaret?

Türev Borsası CME

Chicago Ticaret Borsası (CME) Grubu, dünyanın önde gelen türev borsa platformlarından biri. Borsa 2020 yılının ilk çeyreğinde kripto para birimi için alım satım opsiyonları piyasaya süreceğini duyurmuştu. CME vadeli grafikteki doldurulmamış boşluk bugün doluydu ve bu durum önde gelen kripto para birimi için yükseliş olacağına işaret.

CME Group, dünyanın en büyük margin takas borsaları arasında yer alıyor. Platform daha önce gelecek yılın ilk çeyreğinde opsiyon ticaretini başlattığını duyurmuştu. Bugün birçok kripto uzmanı CME bitcoin vadeli işlemlerinin bu boşluğu doldurmak için fiyatın 8 bin 500 dolara yaklaşabileceğini belirttiğinden Bitcoin ticareti ön plana çıktı.

CME BTC / USD vadeli işlemler, 9 bin 300 dolara dönmeden önce 8 bin 500 doların altına düştü. Önde gelen kripto para biriminin fiyatı geçtiğimiz ay 10 bin 600 dolara ulaştığında, CME vadeli işlemlerinde bir boşluk yaratıldı. Bugün işte bahsedilen boşluk doldu.

Boşluk, bir oturum sona erdiği zaman daha yüksek fiyattan başlamasıyla birlikte oluşuyor. Kripto trader’ı @satoshiiHeavy, bu grafiği tweetledi ve diğer borsalarda düşüş bulunmadığını ekledi. 25 Ekim'de Bitcoin fiyatındaki ani yükseliş sırasında, 8 bin 700 ila 9 bin 600 dolar arasında bir kırılma açığı oluşmuştu.

Yazının yazıldığı dakikalarda önde gelen kripto para birimi 9 bin 278 dolardan el değiştiriyor. Boşluğun doldurulması bir yükseliş işareti olarak kabul edilirse, Bitcoin için direnç alanları 11 bin dolar ve 12 bin dolar aralığı olarak ifade edilebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ