Bazı analistler, Compound Yönetişim Token’in dramatik ralli ve çöküşünün türev tüccarları tarafından tasarlanmış olabileceğine inanıyor.

Türev Tradelar COMP Rallisini Manipüle Edebilir

Bazı analistler, Compound Yönetişim Token’in dramatik ralli ve çöküşünün türev tüccarları tarafından tasarlanmış olabileceğine inanıyor.

Bazı analistler Compound Yönetişim tokenının (COMP) meteorik fiyat performansının türevler kullanılarak düzenlenmiş olabileceğini öne sürdü.

Başlangıçta 18 Haziran Poloniex listesinden sonra her biri yaklaşık 80 $ için el değiştirdikten sonra COMP, alıcıları ikna etmek için Coinbase listesinin haberleri göründüğü için 380 Haziran 21'in üzerinde en yüksek seviyeleri yayınlamak üzere hızla % 500 oranında yükseldi.

Yüksek seviyeden bu yana, COMP değerinin % 34'ünü kaybetti ve şu anda 253 $ 'a işlem görüyor.

25 Haziran tarihli bir makalede, bağımsız kripto blog yazarı ve Decentraland ürün lideri Tony Sheng, geçtiğimiz hafta boyunca birçok trader'ın üçlü rakamlı COMP'un son derece aşırı değerlendiğine ve günlük ücretlerde ayların% 5 ila% 10 arasında ödeme yapıldığına inandığını belirtti.

Bu düşüş hissine ve COMP tokenlerinin verim çiftçiliği yoluyla kazanılabilmesine rağmen, COMP fiyatları agresif bir şekilde toplanmaya devam etti ve Sheng, FTX'in türevlerindeki orantısız hacminin ralliyi büyük ölçüde körüklediğini öne sürdü.

FTX ve Poloniex'teki spot listeler 24 saatlik hacimde COMP’un Coinbase listesine kadar 1,5 milyon dolar üretirken, aynı dönemde FTX'de 6 milyon $ 'dan fazla kalıcı takas sözleşmesi işlem gördü.

Piyasaya sürüldükten sonra oldukça likit olmayan bir pazar içeren COMP ile makalede, trader'ların FTX’in sözleşmeleri kullanılarak alınan çok daha büyük long pozisyonlarda kar sağlamak için nispeten küçük alım emirleri ile spot fiyatları artırabilecekleri öne sürülüyor:

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ