Tüm dünyayı kasıp kavuran Metaverse rüzgarına ülkemizden de olduğunu görme açıkçası herkesi heyecanlandırıyor.

Tüm dünyayı kasıp kavuran Metaverse rüzgarına ülkemizden de olduğunu görme açıkçası herkesi heyecanlandırıyor. Türkiye İş Bankası metaverse’te bir sanal sergi açarak bu alanda yerini aldı. İş Bankası’nın metaverse platformu tercihi ise Decentraland oldu.

8-20 Nisan tarihlerinde her ziyaretçi tarafından ziyaret edilen sergide  Şeref Akdik, Feyhaman Duman, İbrahim Çallı ve Hikmet Onat gibi büyük ressamların İstanbul’u resmettiği tabloların NFT hali sunuldu. Serginin küratörlüğünü ise Prof. Dr. Gül İperoğlu yaptı.

‘’Tablolarla Boğaziçi’nde Bir Gezinti’’ isimli sergiyi Decentrland’de görücüye çıkaran Türkiye İş Bankası’nın bu hamlesi ziyaretçiler tarafından da ilgiyle karşılandı. Ziyaretçiler metaverse’te yapılan bu sunum ile birlikte benzersiz bir deneyim yaşadıklarını vurguladılar.

Pandemi döneminde birçok sanatçı için kurtarıcı bir rolü olan NFT’lerin son dönemde ilgiyle karşılanması ayrıca Metaverse alanınn da bu gelişmeye imkanlar sunması ilerleyen dönemlerde birçok eserin karşımıza çıkmasını da sağlayacak.

Metaverse’ün internet evriminde bir sonraki aşama olduğu net bir şekilde görülüyor. Bireyle bu alanı özellikle boş zamanlarında değerlendirecekler. Son derece etkin bir şekilde eğitim, finans ve teknolojik açıdan kullanılacak olan bu alana girişler önümüzdeki dönemde daha da kolaylaşacak gibi duruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ