Twitter'da Turkﺍًًًًًًًًًًًِِِِِِِِِِsh Whale isimli Milli Balina Bitcoin yatırımcılarına önemli tavsiyelerde bulundu. Milli Balina uyarılarında şu ifadelere yer veriyor:

Turkﺍًًًًًًًًًًًِِِِِِِِِِsh Whale

Twitter'da Turkﺍًًًًًًًًًًًِِِِِِِِِِsh Whale isimli Milli Balina Bitcoin yatırımcılarına önemli tavsiyelerde bulundu. Milli Balina uyarılarında şu ifadelere yer veriyor:

JP Morgan CEO'su Bitcoin'e birkaç defa açıktan saldırdı. Sıfır olacak dedi. Kriminal para dedi vesaire. Ve açıktan her saldırısından sonra kurumsal yatırımcı satışıyla fiyat %20-30 düştü. Bu sırada aynı JP Morgan piyasadan on binlerce yüz binlerce $BTC satın aldı.

Bunun aynısını Georgia Soros da yaptı. O fudladığında ise %40 a kadar değer kaybetti $BTC ve Soros ceplerini doldurdu.  Esasen bunlar düpedüz piyasa manipülasyonu ve suç . Ancak kripto paralar piyasası regüle olmadığı için bunu yaptılar. Yapmaya da devam ediyorlar.

İşin güzel tarafı Bitcoin'e inanan felsefesini ve teknolojisini anlayanlar bu oyunlara gelmedi. Piyasayı manipüle edenler benim gibi kriptoya erken girerek zengin olanlar değil arkadaşlar.  Günahımızı almayın. Manipüle edenler böyle trilyonlarca doları yöneten odaklar. 

Aslında modus operandi olarak çok basit bir çalışma mantıkları var yukarıda anlattığım gibi. Size tavsiyem şudur. Bu tip adamlar ne diyor takip edin. Bitcoin in fırlatmasına yol açacak bir şey olacaksa dünyada, ilk olanların haberi olur. Bu durumda ilk yapacakları fudlamak olacaktır.

Bitcoin balondur, yok olacaktır vb. Lafları duyulmaya başladıysa bilin ki uçuşa geçme yakındır. Siz de onların yaptığını yapıp ucuza BTC toplamak isteyebilirsiniz.  Bu mekanizmayı çok iyi biliyorum , soluyorum resmen. Bu adamların brokerları benden Coin almak için kapımızı çalıyor her Fudlamalarını müteakip.

Sizin bu mekanizmanın bu kadar ayan beyan olmasına şaşırmanız normal. Ben de içinde olmasam ben bile inanamayabilirdim. Ama gözlerimle görüyorum manipülasyonu. Bir balina değil bir abiniz bir amcanız, bir dostunuz olarak sizleri bu konuda aydınlatma sorumluluğu duydum. Artık gerisi size kalmış. İster ciddiye alırsınız ister almazsınız. İster bir grup zavallı gibi ' yalancı, senin o kadar bitcoinin yoktur, hiçbir dediğine inanmam' dersiniz. Orası sizin bileceğiniz iş. Esenlikle kalın dostlar 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ