Dünya genelinde 176 milyar dolarlık bir büyüklükten bahsediyoruz.

Dünya genelinde 176 milyar dolarlık bir büyüklükten bahsediyoruz. Evet, bu rakam oyun sektörünün büyüklüğünü gösteriyor. Şimdi ‘’Gameon’’markası ile Türk Telekom da bu sektöre girmiş durumda.

Türk Telekom’un bu adım ile en önemli hedefi Türkiye’de 1,2 milyar dolarlık bir büyüklüğü bulunan oyun sektörünün önemli bir oyuncusu olmak. Şirketin güçlü bir fiber altyapısına sahip olduğu hepimizin malumu.

Konuyla ilgili olarak Türk Telekom CEO’su Ümit Önal Fiber altyapıyı Türkiye’nin dört bir tarafına taşıdıklarını, ülkenin her yanını fiber ağlarla ördüklerini vurgulayarak yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini belirtiyor.

Önal, kullanıcılara zengin bir ürün ve hizmet yelpazelerini sunarak ulaştıklarını, son dönemde ise özellikle oyun ekosisteminde yaşanan gelişmelerin ışığında bu alandaki kullanıcıların deneyimlerini genişletecek bir dünyanın kapılarını açtıklarını belirtiyor. Önal ayrıca Gameon ile oyun tutkunlarının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir evren oluşturduklarını ifade ediyor.

Türk Telekom bugüne kadar dijital oyun platformları Playstore ile bini aşkın popüler PC ve mobil oyunu kullanıcılara sundu. Gameon ile daha entegre bir platform kullanıcıların kullanımına sunuluyor. İlerleyen zaman dilimlerinde Türk Telekom bir çok yeni sürpriz içerikle kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu adımlar açıkçası rekabetin son derece fazla olduğu oyun sektörüne farklı bir hava getirecek gibi duruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ