Türk emlak şirketi Antalya Homes, 11 Mayıs'ta gerçekleşen üçüncü Bitcoin yarılanma etkinliğinin ülkenin emlak sektörü için bir patlama olduğunu söyledi.

Türkiye’de Bir İlk: Bitcoin İle Konut Satıldı

Türk emlak şirketi Antalya Homes, 11 Mayıs'ta gerçekleşen üçüncü Bitcoin yarılanma etkinliğinin ülkenin emlak sektörü için bir patlama olduğunu söyledi.

Pazartesi günü yayınlanan bir açıklamada , Bitcoin ödemelerini destekleyen ve müşterilere sanal mülk turları sunan emlak firması, mülk satışlarında kripto paraların kullanımının, insanlar pandeminin ortasında yeni normlara uyum sağlamasıyla yaygınlaştığını ortaya koyuyor.

Bitcoin yarılanmasından sonra 10.000 dolara yükselirken, şirket başkanı Bayram Tekce, alıcıların mülk satın almak için BTC'lerini kullanma şansını aldığını söyledi.

“Yatırımcılar yarılanmadan sonra Bitcoin değerindeki artışın etkisiyle emlak satışlarındaki artış olarak yansıtılan kapitalizasyon satışları yaptılar.”

Bitcoin'in popülaritesinin artmasıyla birlikte Tekce, gayrimenkul şirketinin kısa süre önce bir Antalya villası için bir anlaşma yapıldığında BTC'yi kullanarak rekor bir satış yaptığını açıkladı.

“Alıcıyı ve satıcıyı çevrimiçi bir toplantıda bir araya getirdik ve görüşmeleri sonuçlandırdık. Antalya Homes, ödemeleri Bitcoin ile gerçekleştirdi. 1,25 milyon dolar değerindeki bu satış, Türkiye'de Bitcoin kullanılarak şimdiye kadar yapılmış en değerli emlak satışı oldu. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ