Merhaba arkadaşlar, bugün Türkiyedeki alış/satış yapabiliceğimiz kripto para borsaları hakkında sizelere bir yazı hazırladım. Umarım hepimiz için faydalı olacaktır. Çünkü birçok arkadaşımız kripto para işlemlerini nereden yapabileceği hakkında bilgi sahibi değil bu yüzden bu rehberi hazırlama gereği duydum. Yandaki tabloda faaliyette olan ve faalite geçecek olan araştırmalarım sonucunda mevcut borsalar ile ilgili bilgi verdim. Şimdi geçelim detaylara;

 

BTCTurk

Bitcoin ve Ethereum işlemlerini yapabileceğiniz borsalardan ilkidir.Genelde Fiyatlar diğer borsalara göre önde oluyor. Ethereum hali hazırda yeni eklenmiştir rahatlıkla ETH ile ilgili al/sat işlemlerinizi yapabileceğiniz bir borsa ve köklü bir borsadır. Mobil uygulamasının olmasıda bir avantaj sağlıyor. Bu yüzden BTCTurk diğer borsalara nazaran daha bir önde duruyor.

 

Paribu

Bitcoin işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz borsalardan diğeri, hacim olarak en yüksek olandır. Arz-Talep dengesi yaptığım gözlemler sonucunda biraz garip olarak ilerleyen, genelde piyasanın altında seyreden fiyatlardan dolayı beni biraz kendinden uzaklaştıran ama zaman zaman piyasadaki en iyi fiyatıda veren bir borsadır. Güvenilirlik konusunda sanırım hiçbir sıkıntısı yok. Fakat mobil uygulaması olmaması bir eksi denilebilir.

 

Koinim

Koinim diğer borsalardan farklı olarak, LTC işlem özelliği sunuyor. Henüz kullanmamış olmama rağmen mobil uygulamasıda mevcut. Diğer yandan google authenticator ile şifreleme yapabilir güvenlik seviyenizi arttırabilirsiniz.

Yeni bir yazı ile daha görüşmek üzere, esenlikler dilerim.

 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ