Türkiye Kripto para sahibi olma konusundaki %18'lik oran ile Avrupa ülkelerinin önüne geçmiş durumda.

CoinShares’teki Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirors, 78.5 bin kişi tarafından takip edilen kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Türklerin diğer Avrupa ülkesi vatandaşlarından daha fazla kripto para sahibi olduğunu ifade etti.

ING News'e göre Türkiye'nin Avrupa ülkeleri içinde kripto para sahibi olma konusunda %18'lik bir veri ile ilk sıralarda yer aldığını  ve bir Türk olarak bununla gurur duyduğunu dile getirdi.

Meltem Demiroros'un Twitter hesabı üzerinden paylaştığı tweet şu şekilde:

. @ ING_news’e göre, Avrupa ülkeleri içinde Türkler kripto para sahipliginde yüzde olarak birinci sirada yer aliyor. Türk yatirimcıların ve girişimlerin bu büyük başarısından dolayı bir Türk olarak gurur duyuyorum. – Meltem Demirors (@Melt_Dem) 27 Şubat 2019

 Buna ek olarak Bitcoin’in ilk savunucularından ve yatırımcılarından Charlie Shrem’in sahibi olduğu CryptoDaily Türklerin kripto paralara bu denli ilgi göstermelerinin birkaç sebebi olabileceği üzerinde duruyor. CryptoDaily’nin iddiaları şöyle: 

Bitcoin’in volatil bir varlık olması, Türkiye’nin para birimi TL’nin de volatil olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Aslında, Bitcoin’in geçtiğimiz yıl büyük değer kaybı yaşamasına rağmen, Türkiye kripto para borsalarındaki işlem hacmi yaklaşık yüzde 40’lık bir artış yaşadı.

Cryptodaily Türk Lirası’nın şu anda bir kriz geçirdiğini ve bunun yaz aylarından beri devam ettiğini belirtiyor. Türk Lirası’nın değer kaybetmesinin Türk’lerin yatırımlarının büyük ölçüde zarara uğramasına neden olduğu savunuluyor.

Bitcoin.org’un anonim kurucu ortağı Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Azalan bir ekonomi ve devalüe olmuş bir ulusal para birimiyle, Türkiye’nin kripto para birimi mülkiyetinde liderliğini alması şaşırtıcı değil. Önemli olan bu durumun dünyayı nasıl etkileyeceği.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ