Sorunun cevabını hemen verelim. Neden olmasın?

Sorunun cevabını hemen verelim. Neden olmasın? Peki nasıl olacak? Açıkça söyleyeyim. Önümüzdeki kripto para yasası bu iş için harika fırsatlar sunabilir. 3 trilyon dolara yaklaşan bir piyasadan bahsediyoruz.

Türkiye hızlı ve doğru adımları gerektiği şekilde bir an önce atarsa kripto para yatırımlarının merkezi olmaya soyunan İngiltere, İsviçre ve Singapur gibi ülkelerle yarışabilir ve hatta onların önüne dahi geçebilir.

Kripto para birimleriyle yepyeni bir teknolojinin doğduğu nu ifade edebiliriz. Bu teknolojinin altyapısına baktığımızda dünyanın hiçbir yerinde tam olarak oturmadığını görüyoruz. Türkiye’nin bu yünde hızlı adımı ülkeyi öne çıkaracak ve yatırımları kendi üzerine çekecek.

Bu konuda Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer Singapur, İsviçre ve İngiltere gibi finansın geliştiği ülkelerin dahi kripto paralar konusunda henüz tam manada şeffaflığı ve netliği getiremediğini vurgulayarak Türkiye'nin hızlı hareket etmesi durumunda Singapur, İsviçre ve İngiltere’nin önüne geçeceğini ifade ediyor.

Türkiye’nin yasal düzenlemesini hızlı bir şekilde yapması durumunda kripto para devriminin önemli bir kısmı Türkiye üzerinden gerçekleşebilir ve bu durum ülkemizi kripto paraların merkezlerinden biri haline getirebilir.

Türkiye’nin atacağı adımlar önemli. Doğru adımları atarak fırsatların kaçmaması dileği ile.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ