Ünlü girişimci ve Blockstream CEO’su Samson Mow geçtiğimiz aylarda çarpıcı bir açıklama yapmış ve Türkiye’nin Bitcoin’e ihtiyacı olduğunu vurgulamıştı.

Ünlü girişimci ve Blockstream CEO’su Samson Mow geçtiğimiz aylarda çarpıcı bir açıklama yapmış ve Türkiye’nin Bitcoin’e ihtiyacı olduğunu vurgulamıştı. Mow ayrıca Bitcoin üzerinde bir konsantrasyonun Türkiye için gerekli olduğunu da belirtmişti.

Mow’un aylar öncesinden yaptığı bu açıklamanın aslında bir anlamı var. Bilindiği üzere Türkiye belli bir süredir yükselen dolar ve enflasyonla mücadele etmeye çalışıyor.

Geldiğimiz noktada Bitcoin ve kripto para birimlerinin enflasyona karşı önemli bir koruma sağladığını yapılan vurgular arasında yer alıyor. Bu bağlamda Türkiye’nin enflasyonist baskıları Bitcoin ile aşabileceği iddia ediliyor.

Fikirler ve düşünceler bana göre uç bir noktayı temsil ediyor. Bu bağlamda daha mutedil ve ayağı yere basan yorumlara ihtiyaç var. Bitcoin’in ana akım hale gelmesi için daha fazla zamana ihtiyacımız olduğu kesin.

Bu noktada sadece Türkiye’nin değil her ülkenin Bitcoin’e ihtiyacı olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Diğer taraftan piyasalarda artık binlerce kripto para biriminin olduğunu görüyoruz. Biz bir taraftan ülke enflasyonundan bahsederken kripto para piyasasındaki kripto para enflasyonunu göz ardı etmemek gerekiyor.

Bitcoin ve kripto para birimlerine kimi çevrelerce ağır yükler yükleniyor. Bu aşamada kaldırılamayacak bir taşın altında kalınması ihtimali son derece yüksek. Dikkat etmek gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ