Türkiye’nin lider kripto para borsası Paribu bugün önemli bir duyuru yayınlayarak sistemlerinde yer alan bir güvenlik ihlali ile ilgili olarak yatırımcıları bilgilendirdi.

Türkiye’nin Lider Bitcoin Platformu Paribu’dan Güvenlik İhlali Açıklaması

Türkiye’nin lider kripto para borsası Paribu bugün önemli bir duyuru yayınlayarak sistemlerinde yer alan bir güvenlik ihlali ile ilgili olarak yatırımcıları bilgilendirdi.

Yapılan duyuruda şu ifadelere yer veriliyor:

Beklemede olan TL yatırma işlemleri kullanıcılarımızın Paribu hesaplarına yansıtılmıştır. TL çekim işlemleri ve diğer hizmetlerimiz sırayla devreye alınacak ve düzenli güncellemelerle paylaşılacaktır.
19 Şubat Çarşamba akşam saatlerinde tespit edilen güvenlik ihlali nedeniyle müşteri varlıklarının güvenliği için cüzdanların etkileşimi geçici olarak durdurulmuş, güvenlik prosedürleri devreye alınarak duruma müdahale edilmiştir. İncelemelerin tamamlanmasını takiben bekleyen yatırma ve çekme işlemleri de dahil olmak üzere tüm hizmetlerimiz en kısa sürede normale dönecektir.
Bu süreçte kullanıcılar sisteme giriş yaparak alım satım işlemlerine devam edebilir. Transfer aksaklığı yaşanmaması adına kullanıcılarımızın bir sonraki duyuruya kadar yeni kripto para ve TL yatırma çekme işlemleri yapmamalarını önemle rica ederiz.
Güvenlik prosedürleri gereği konuyla ilgili açıklama ilk incelemenin tamamlanmasının ardından yapılmıştır. Paribu, şeffaflık ilkesi gereği gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir. Konuyla ilgili yalnızca resmi sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yapılan açıklamalara itibar edilmesini rica ederiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ