Metaverse haberlerine bir yenisi daha eklendi.

Metaverse haberlerine bir yenisi daha eklendi. Bu sefer bir bankanın reklamı metaverse’te yer aldı. ‘’Hangi banka acaba bu’’ diye soracaksınız? Detaylara bir bakalım.

Ana odak noktası Türkiye İş Bankası. Banka bir ilke imza atmış durumda. Banka global online oyun platformu ve oyun meydana getirme sistemi Roblox oyununa Türkiye’de reklam veren ilk banka oldu.

Türkiye İş Bankası Maximum Gaming Kartının reklamlarını Roblox oyuncularının deneyimleri sırasında oyunun geçtiği metaverse’teki billboardlara yerleştirdi. Oyuncular oyun oynadıkları sırada bu reklamı görebiliyor.

Maximum Gaming Kart banka tarafından Kasım 2019’da e-sporculara özel ön ödemeli bir kart ürünü olarak sunulmuştu.

Roblox’a baktığımızda milyonlarca oyuncunun bir araya gelerek oyun oynadığı yeni oyun kurguladığı ve deneyim kazandığı global bir metaverse örneği.

Roblox dünya çapında 200 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılıyor. İşin ilginç tarafı ise Türkiye’nin şu anda oyunun ilk 10 coğrafya içerisinde yer alması. Roblox’u Z kuşağı gerçekten de çok seviyor. Ayrıca ülkemizde yaklaşık 5 milyon kullanıcı Roblox’u takip ediyor.

İş Bankası’nın reklam hamlesinin özel bir alamı bulunuyor. Banka Roblox oyunu üzerinden gerçekleştirdiği adım ile daha fazla genç kitleye hitap etmeye gayret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ