Metaverse alanına katılımlar devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Vestel metaverse alanına giriş yapmaya karar verdi.

Metaverse alanına katılımlar devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Vestel metaverse alanına giriş yapmaya karar verdi. Şirket metaverse’te sanal showroom projesini başlattığını duyurdu. Peki Vestel bu hamle ile neyi amaçlıyor.

Vestel öncelikle metaverse alanında oluşturulacak 3 boyutlu çözümler ile ürünleri deneyimlemek, alışveriş yapmak ve bilgi almak gibi çok farklı hizmetleri sunacak. Diğer taraftan Vestel’in blok zinciri çözümleriyle metaverse mağazasını entegre edeceği belirtiliyor.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Vestel CEO’su Turan Erdoğan, teknolojiyi dünyayı daha iyi bir yer haline getirme amacıyla kullandıklarını vurgulayarak akıllı teknolojilerin yaygınlaşmasıyla akıllı şehirler ve akıllı evlerin arttığını, eğitme uzaktan erişim ile fırsat eşitliğinin sağlandığını belirtiyor.

Erdoğan ayrıca sanal gerçekliğin iş dünyasına yön verdiğini ve yapay zekanın da hayatımızın önemli bir parçası haline geldiğini ifade ederek kendilerinin de bu geleceğe hazırlandıklarını, somut bir adım atarak yeni dijital evren olan metaverse’te ilk Vestel mağazasının açılışını yapacaklarını belirtiyor.

Son olarak Erdoğan metaverse’ü  ve blok zinciri çözümlerini daha iyi anlamak, tanımak ve net bir şekilde kalıcı adımlar atabilmek maksadıyla yatırım sürecinin başından beri Meta yani Facebok ile dirsek temasında olduklarını vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ