Türkiyedeki bir kripto para borsasına ait kripto paralar başka hesaplara transfer edildi

Türkiye

Kripto para dünyasında yaşanan hırsızlık olaylarının ardı arkası kesilmiyor. Sürekli gündeme gelen hırsızlık olaylarına bir yenisi daha eklendi. Bu seferki hırsızlık tam 13 milyon TL değerinde ve ülkemizde yaşandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu'na bağlı ekipler, bir kripto para borsasına ait 13 milyon TL değerindeki kripto para'nın çalındığı iddiasıyla ilgili soruştuma başlattı.

Ortaya atılan bu iddianın ardından sabah saatlerinde 7 ayrı ilde eş zamanlı olarak operasyon gerçekleştirildi.

Yapılan inceleme sonrasında kripto para borsasında 20 Aralık 2018 günü gece 04.00 ile 07.00 saatleri arasında iki farklı hesap üzerinden içinde kripto para piyasasının önde gelen 3 kripto para birimi Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi toplamda 13 milyon lira tutarındaki kripto parasının farklı adreslere transfer edildiği tespit edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen kripto para dolandırıcılarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu, 24 kişi hakkında 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, bilişim sistemleri kullanılarak nitelikli hırsızlık, sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme' suçlarından gözaltı kararı verdi.

Sabah saatlerinde içlerinde İstanbul, Ankara, İzmir, Afyonkarahisar, Bursa, Bolu ve Antalya’nın bulunduğu yedi ilde eş zamanlı operasyon düzenleyen polis ekipleri 23 kişiyi gözaltına alınırken, bir kişinin gözaltına alınması yönelik çalışmaların sürdüğü belirtilirdi. Alınan bilgiye göre gözaltındaki şüphelilerin sorgusunun devam ettiği öğrenildi. 


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ