Bitcoin'in halving etkinliğine doğru giderek yaklaşıyoruz. Hem boğalara hem de ayılara mesaj veren “alt” seviyelere ulaşılıp ulaşılmadığı belli değil. Ünlü kripto para analisti Tuur Demeester “Henüz ulaşılmadı” diyor.

Tuur Demeester Açıkladı: Bitcoin Kısa Sürede 5.000 Dolara Düşecek

Bitcoin'in halving etkinliğine doğru giderek yaklaşıyoruz. Hem boğalara hem de ayılara mesaj veren “alt” seviyelere ulaşılıp ulaşılmadığı belli değil. Ünlü kripto para analisti Tuur Demeester “Henüz ulaşılmadı” diyor.

What Bitcoin Did isimli podcast yayının son bölümünde Peter McCormack, Tuur Demeester ile bir program yaptı. Tuur Demeester, bir makro yatırımcı, analist, iş döngüsü uzmanı ve Adamant Capital'de kurucu ortak aynı zamanda. Ticaret, benimsenme ve dahil Bitcoin (BTC) hakkında birkaç önemli konu tartışıldı. İlginç bir şekilde, BTC fiyatı konular arasında son değildi.

Birikim? Yeniden Birikim!

BTC'nin fiyat dinamiklerini tartışırken, Demeester, borsa çalışmasına teknik yaklaşımda öncü olan Richard Wyckoff'un birikim teorisini gündeme getirdi. Demeester, farklı birikim aşamaları olduğunu açıkladı. "Dip" ile ilgili son aşamalar Bitcoin topluluğu tarafından büyük bir beklenti var, ancak henüz Demeester’e göre Bitcoin dip bir seviyeye gelmedi.

Gerçek alt, ancak "varlık satmak için hiçbir tüccar kalmayacak" olduğu yeniden birikim aşamasından sonra tekrar elde edilecek. Kesin rakamlar hakkında konuşan Demeester, şunları ifade ediyor:

3000’in dibinden çok yukarıdayız ve oraya geri döneceğimizi sanmıyorum. Belki bir 5000 gibi bir değere kısaca dokunabiliriz.

Ayrıca, Demeester, BTC'nin her zaman yüksek bir seviyeye ulaşabileceğini öne sürüyor, ancak yakın zamanda bunun meydana gelmeyeceğini ifade ediyor.

Tekneye Atlamak O Kadar Kolay Değil

Bu varsayımları netleştirmek için, Demeester, 2018 ve 2019 yıllarında büyük miktarda yeni nesil yatırımcıyı işe aldığını ekledi.

İnsanlar şöyle dediler:

"Yine 2017 gibi, gemiye atlayıp yolculuğun önüne geçelim”. Ben bu görüşe çok fazla odaklanmadım zira 14 000'e gittik ama bence biraz fazla hızlı oldu”.

Tuur Demeester'a göre, BTC için yeni "yukarı-aşağı" döngüsü, hala azalan bir yörüngede olduğumuzdan çok daha uzun sürecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ