Önde gelen analist ve 'Bitcoin Reformasyon' teorisinin yazarı Tuur Demeester, bu pazar depresyonunda en güvenli varlıkların hangileri olduğunu belirtiyor.

Tuur Demeester: Bitcoin ve Altın’da

Önde gelen analist ve 'Bitcoin Reformasyon' teorisinin yazarı Tuur Demeester, bu pazar depresyonunda en güvenli varlıkların hangileri olduğunu belirtiyor.

COVID-19 salgınının neden olduğu borsa çöküşünün ortasında, tahminleri hala çarpıcı bir şekilde doğru kalan analistlerin olduğuna inanmak zor. Adamant Capital'den Tuur Demeester bunlardan biri.

Bu sinir bozucu 'ayrılma', yani borsa endeksleri ile Bitcoin (BTC) fiyat (veya net kripto piyasası kapitalizasyonu) dinamikleri arasında pozitif bir korelasyonun ortadan kalkması Demeester için yapılan bir anlaşma. Böylece, takipçilerinin turuncu kripto para ve sarı metalin yükselişine hazırlanmasını öneriyor.

Dün durumu ABD ekonomisiyle 1920-1930'ların Büyük Buhranı ile karşılaştırdı. Yeni işsizlik maaşı istatistiklerinin yanı sıra bir dizi teşvik paketini de bu şekilde değerlendirdi.

Bitcoin (BTC) perspektifleri, Demeester için başka bir hikaye ortaya koyuyor. Yaklaşan üçüncü Bitcoin (BTC) yarılanmasının, amiral gemisi kripto fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olacağına inanıyor. Devletin acil durum önlemlerinin aksine 'Niceliksel Sertleşme' olarak davranıyor:

Demeester, bu çılgın çöküş devam etmeden önce bile Bitcoin (BTC) ve Gold (XAU) yatırımlarının tecrübeli bir savunucusuydu. Kara Perşembe gününden üç hafta önce, bu varlıkların kıyamet portföyünün üçte ikisini hesaplayacağını açıkladı.

Günümüzde giderek daha fazla yatırımcı ve trader portföyleri için benzer bir kombinasyon benimsemekte. Son haftalarda benzer duyurular Galaxy Digital'den Mike Novogratz, Gold Bullion International'dan Dan Tapiero ve Adaptive Capital'den Willy Woo tarafından yapıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ