Bitcoin maksimalisti Tuur Demeester, Ethereum'un zorluk bombasının (diğer ismiyle “Buzul Çağı”) komünizme eşdeğer olduğunu iddia ediyor

Tuur Demeester, Ethereum

Adamant Capital'in kurucu üyesi olan Tuur Demeester, Ethereum'un zorluk bombalarının, Anayasa'yı güncellerken ABD'nin komünizme yönelik hücumu ile karşılaştırılabilir olduğunu iddia ediyor.

Çekişmeli Bir Çözüm

Zorluk bombası ("Buzul Çağı" olarak da bilinir), blok zincirindeki madencilik zorluğunu kademeli olarak hızlandırarak Ethereum ihracını yapay olarak yavaşlatan bir kod parçası. Bu mekanizmanın, Ethereum'un söz konusu proof of Stake (PoS) konsensüs algoritmasına büyük geçişi güçlendirmesi gerekiyor.

Ethereum'un para politikasında bu denli sert bir değişim, azalan blok ödüllerle otobüsten atılacak olan birçok madencinin itirazı altında.

Ethereum geliştiricisi James Hancock kısa süre önce "Muir Glacier" adlı bağımsız bir sabit fork önerdi. Yeni çatalın amacı, buzul çağındaki bombanın uygulanmasını geciktirmek.

Hancock, "Bu fork Buzul Çağını makul olduğu kadar geriye çekecek ve Buzul çağı artık bu tasarım problemlerine sahip olmamak için bizi güncelleyecektir." ifadelerini kullanıyor.

Yaklaşan İstanbul hard forkunun aksine, Muir Glacier Bitcoin için imkansız olacak olan para biriminin ihraç modelini değiştiriyor.

Hancock ayrıca, Buzul Çağının tamamen uygulanabilir bir çözüm olarak çıkarılabileceğini öne sürüyor.

Sadece Bitcoin’e İnananlar

Demeester, düzenli olarak önde gelen altcoin'i eleştiren tek Bitcoin maksimalisti değil.

Ekim ayında, kıdemli kriptografi yazarı Nick Szabo, Ethereum'un "merkezi bir kült" haline geldiğini iddia etmişti.

Bu arada, Blockstream CEO'su Adam Back, Ethereum ve Bitcoin Cash'in fiili para birimleri olduğunu vurguluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ