Twich kullanıcıları artık Kripto paralar ile ödeme yapamayacak Popüler Yayın Platfomu Twich Kullanıcılara Sunduğu Kripto Para İle Ödeme Yöntemini Kaldırdı

Twich Kullanıcıları Artık Bitcoin İle Ödeme Yapamayacak

Kripto para birimleri artık hemen hemen her yerde karşımıza çıkıyor. 15 milyon aktif kullanıcı ile oyuncuların oyun oynarken yayın yapmalarına olanak tanıyan popüler yayın platformu Twich.tv, abonelikler için ödeme seçeneklerine Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash'i (BCH) eklemişti. Ancak 23 Mart'ta Reddit kullanıcısı tarafından popüler yayın platformunun kripto para ödeme seçeneğini sessiz sedasız kaldırdığı bildirildi.

Kullanıcı, Twitch'in bir ödeme işlemcisi olarak BitPay kullanarak Bitcoin ve Bitcoin Cash ile ödeme yapma seçeneği sunduğunu, ancak yakın zamanda tüm ülkeler için kripto para ile ödeme yöntemini kaldırdığını belirtti. Bu duruma öfkelenen bir kullanıcı tüm Twich aboneliklerini iptal ettiğini ve şirkete bir yaardım bileti gönderdiğini belirtti.

20 Mart'ta bir başka Reddit kullanıcısı, Twitch kullanıcılarının ipuçlarını almak için yaygın olarak kullandığı popüler bir akış yazılımı olan Streamlabs'ın kripto para birimi desteğini de kaldırdığını iddia etti. Kullanıcıya göre, canlı yayın platformunun yakın zamanda piyasaya sürüdüğü yeni bir sürüm, artık kripto para bağışları için destek içermemektedir.

Twitch’in kripto paralarla ödeme yapma seçeneğini neden kaldırdığı belirsizliğini korusa da çoğu kullanıcının böyle bir seçeneğin varlığından bile haberdar olmaması, bu işin arkasında düşük işlem hacimlerinin olabileceğini gösteriyor.

Haziran 2018’de, büyük seyahat rezervasyon sitesi Expedia.com, Bitcoin’i oteller veya uçuşlar için ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi bıraktığını doğruladı.

Cointelegraph'ın Ağustos 2016'da bildirdiği üzere, Twitch daha önce bir ödeme yöntemi olarak Coinbase kullanan bir ödeme seçeneği olan Bitcoin'i teklif etti.

Geçen yılın eylül ayında, şirketin eski yöneticisi Matthew DiPietro, kripto başlangıç Kin Ecosystem Foundation'a pazarlama şefi olarak katıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ