Elon Musk, sosyal medya platformuyla aylarca süren yasal dramanın ardından, üzerinde anlaşılan orijinal fiyatı olan 54.20 $ karşılığında Twitter'ı satın alma anlaşmasıyla ilerlemeye hazırlanıyor.

Twitter, Başarılı Bir Anlaşmanın Ardından Bitcoin, Solana, XRP ve Diğer Kripto Ödeme Seçeneklerini Etkinleştirecek

Elon Musk, sosyal medya platformuyla aylarca süren yasal dramanın ardından, üzerinde anlaşılan orijinal fiyatı olan 54.20 $ karşılığında Twitter'ı satın alma anlaşmasıyla ilerlemeye hazırlanıyor.
Yaygın olarak takip edilen kripto yatırımcısı Crypto Rand, Musk'ın satın alma işleminden sonra diğer şeylerin yanı sıra dijital ödemeleri Twitter'a entegre edeceğine inanıyor.
Salı günü, Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının tekrar masaya yatırıldığı haberi geldi. Devralma sonrası sosyal medya platformuna yönelik planlarının bir parçası olarak, bazı piyasa uzmanları, centibilyoner Tesla CEO'sunun bir kripto para birimi ödeme işlevi ekleyeceğini öne sürüyor.

Twitter Yakında Kripto Alımlarını Etkinleştirebilir

Tanınmış kripto tüccarı ve teknik analist Crypto Rand, devralma anlaşması tamamlandıktan sonra Elon Musk'ın Twitter'da uygulayacağına inandığı önemli şeyleri paylaştı. Tesla/SpaceX şefinin kriptosferdeki teklifinin belki de en çok konuşulan yönü kripto ödemeleri oldu.

Crypto Rand'a göre Musk, bitcoin, Ripple'ın XRP'si ve Solana gibi dijital para birimlerinde satın alma ve diğer ödemeleri yapma seçeneğini potansiyel olarak dahil edebilir. İş adamı daha önce Twitter Blue aboneliklerinin en sevdiği memecoin Dogecoin'de ödenebileceğini öne sürmüştü. Twitter, kullanıcıların favori içerik oluşturucularına bitcoin ve eter ile bahşiş vermelerine zaten izin veriyor.

Musk yönetimi ele alırsa, Twitter kullanıcıları ayrıca bir düzenleme düğmesinin eklenmesini ve sosyal ağ platformunu rahatsız eden spam botlarının ortadan kaldırılmasını beklemelidir. Musk daha önce Twitter'ın platformdaki spam hesaplarının sayısı hakkında yanlış beyanlarda bulunduğunu iddia etmişti.

Musk'tan 44 Milyar Dolarlık Twitter Anlaşması

Musk, daha önce 107 milyondan fazla takipçisi olduğu Twitter'da yüzde 9.2 hisse satın almıştı. Tesla Technoking daha sonra şirketin geri kalanını Nisan ayında hisse başına 54.20 dolardan ya da 44 milyar dolardan satın almak için çaba sarf etti. Ancak milyarder, Twitter'ı kullanıcı sayısıyla ilgili bazı verilerini manipüle etmekle suçladı. Mayıs ayında, sahte hesapların Twitter'daki toplam kullanıcıların yüzde 5'inden daha azını temsil ettiğini kanıtlayana kadar anlaşmayı askıya aldı.

Ancak Twitter, satın alma anlaşmasını ihlal ettiği için Musk'ı mahkemeye verdi. Şirket en az 1 milyar dolar ceza istiyordu. Mikroblog sitesini satın almak için yenilenen teklifi, çekişmeli bir mahkeme savaşından kaçınmasına potansiyel olarak yardımcı olacaktır. Twitter, Musk'ın yeni teklifini kabul ederek "şirketin niyetinin işlemi hisse başına 54.20 dolardan kapatmak olduğunu" belirtti.

Kripto endüstrisindeki birçok kişi, Musk'ın Twitter'ı özgür konuşmayı destekleyen bir platform yapma tutkusu etrafında toplandı. Konuya ilişkin olarak, Binance CEO'su Changpeng Zhao ve FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, Tesla şefine anlaşmayı kapatması için finansal olarak yardım etmekle ilgilendiklerini dile getirdiler.

Geçmişte Musk'ın eylemlerinin ardından fiyat artışı yaşayan Dogecoin, satın alımın yeniden başladığı haberi üzerine 0,06 doların üzerine çıktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ