İlk olarak Temmuz ayında duyurulan Square'in TBD birimi, "öncelikli odak noktası Bitcoin olan" "gözaltına alınmayan, izinsiz ve merkezi olmayan bir finansal hizmetler" işi geliştiriyor.

İlk olarak Temmuz ayında duyurulan Square'in TBD birimi, "öncelikli odak noktası Bitcoin olan" "gözaltına alınmayan, izinsiz ve merkezi olmayan bir finansal hizmetler" işi geliştiriyor.

Merkezsiz Borsa

Square CEO'su Jack Dorsey, platformun en son Bitcoin girişiminin merkezi olmayan bir borsa geliştireceğini söyledi.

Dorsey bir Cuma tweetinde, TBD'nin - ya işletmenin adının belirleneceği gerçeğine ya da sadece ismin kendisine atıfta bulunarak - Bitcoin (BTC) için merkezi olmayan bir borsa oluşturmaya odaklanacağını söyledi.

Proje lideri Mike Brock'a göre, bir Square birimi olan TBD, “Bitcoin'e giriş ve çıkışlar oluşturmak için bir platform aracılığıyla dünyanın herhangi bir yerinde velayetsiz bir cüzdanı finanse etmeyi kolaylaştırmayı” hedefliyor. İşletme, merkezi olmayan borsanın "Bitcoin'e özgü, yukarıdan aşağıya", tamamen açık kaynaklı ve izinsiz olmasını, "TBD'nin kontrol ettiği hiçbir temel veya yönetim modeli olmadan" olmasını istediğini söyledi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Brock, "Fiat DEX fikrimiz, son kullanıcının orada olduğunu ve herhangi bir cüzdan veya hizmetin entegre edebileceği bir şey olduğunu bilmesine gerek olmayan bir şey" diyerek, borsanın Kara Para Aklamayı Önleme ve Müşterinizi Tanıyın ile yasalara uyumlu olacağını da sözlerine ekledi.

Dorsey, "öncelikli odak noktası Bitcoin olan" "gözaltına alınmayan, izinsiz ve merkezi olmayan bir finansal hizmetler" işi geliştirdiğini duyurdu. TBD projesinin açıklanması, Square'in açık kaynaklı bir BTC donanım cüzdanının geliştirilmesini araştıracağını söyleyerek izledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ