Square, Bitcoin donanım cüzdanını piyasaya sürüyor. Şirketin ekibi, dijital ödeme şirketi Square'in bir Bitcoin donanım cüzdanı kuracağını onayladı.

Twitter Ceo’su Jack Dorsey ‘in Sahibi Olduğu Square’den Dev Bitcoin Hamlesi

Square, Bitcoin donanım cüzdanını piyasaya sürüyor.  Şirketin ekibi, dijital ödeme şirketi Square'in bir Bitcoin donanım cüzdanı kuracağını onayladı.

Square Bitcoin adımını genişletiyor

Square, Bitcoin gözetimini daha geniş bir kitleye ulaştırmak istiyor. Jesse Dorogusker, Perşembe günü CEO Jack Dorsey ile Twitter paylaşımında şirketin gözetimsiz bir donanım cüzdanı kuracağını duyurdu.

Hareket beklenmedik değildi; Dorsey, Square'in geçen ay 12 tweet'lik bir dizide bir donanım cüzdanı yapmayı düşündüğünü söyledi.

Yeni cüzdanlarla ilgili somut ayrıntılar şu anda bilinmemekle birlikte, Dorsey ve Dorogusker proje için genel bir plan hazırladı. Cüzdanlar mobil kullanım için optimize edilecek ve ayrıca gözetim altında olmayacaklar; yani kullanıcılar cüzdan anahtarları ve kriptoları üzerinde tam kontrole sahip olacaklar. Şu anda Square'in Cash App aracılığıyla Bitcoin depolayan kullanıcıların kripto paraları üzerinde gözetimi yok. Parite ayrıca Twitter ve GitHub aracılığıyla projeye “önce Bitcoin” yaklaşımını ve topluluk katılımını vurguladı.

Square, Dorsey'in teknolojinin vokal savunucusu haline gelmesinden sonra 2018'de Cash App aracılığıyla müşterilerin Bitcoin alıp satmasına izin vermeye başladı. Bu yılın Ocak ayına kadar, bir milyondan fazla kullanıcı uygulama aracılığıyla Bitcoin satın aldı. Şirket ayrıca 220 milyon doların üzerinde Bitcoin satın aldı ve yeşil Bitcoin madenciliği yapan şirketlere fon sağladı.

Dorsey'in daha iyi bilinen şirketi Twitter da son zamanlarda kripto para birimleriyle uğraştı. Sosyal medya platformu, Haziran ayı sonunda şanslı kullanıcılara 140 NFT seti dağıttı. Twitter NFT'leri hemen popüler hale geldi ve bir tanesi yayınlandıktan sonra 110.000 dolara satıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ