Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin'in "her şeyi" daha iyi hale getirdiğini ve Bitcoin'in daha iyi çalışması için "sonsuza kadar" çalışacağını söyledi.

Twitter CEO

Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin'in "her şeyi" daha iyi hale getirdiğini ve Bitcoin'in daha iyi çalışması için "sonsuza kadar" çalışacağını söyledi.

Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin'in Değiştiğini Söyledi

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Square finans müdürü Amrita Ahuja'nın tweet'ine yanıt olarak, mikro blog platformu Twitter'da önde gelen kripto para Bitcoin desteğini ifade etti. "Bitcoin stratejimiz değişmedi. Ahuja, Twitter'da yazdı, Bitcoin Temiz Enerji Girişimimiz aracılığıyla daha yeşil bir gelecek için çalışmak da dahil olmak üzere bu topluluğa derinden bağlıyız. Bu yorumlar, Elon Musk’ın Tesla’nın Bitcoin ödemelerini askıya almasından birkaç gün sonra geldi.

Square'in Bitcoin Varlığı 410 Milyon Dolar Değerinde

Square, Twitter genel müdürü ve Jim Kelvey tarafından kurulan  bir dijital ödeme şirketidir. 2020'de 100 milyar doların üzerinde değeri olan şirket, Bitcoin'i bir yatırım fırsatı olarak değerlendiriyor. Square, bugüne kadar toplam 220 milyon dolarlık  Bitcoin satın aldı. Bitcoin varlığı 410 milyon dolar değerinde. Bitcoin, Cumartesi günü 48.523.20 dolardan işlem görüyordu ve Tesla'nın kripto para birimini ödeme yöntemi olarak bıraktığını duyurmasından bu yana son beş gün içinde yüzde 13 düştü. Jack Dorsey geçen yıl tweet attı "Square, @SqCrypto ile Bitcoin için tam olarak bunu yapıyor" dedi.

 

Tesla,Çevresel Nedenlerle Bitcoin Ödeme Seçeneğini Askıya Aldı

Elon Musk'ın Tesla araçları için önde gelen kripto para Bitcoin ödemelerini kabul ettiğini açıklamasından iki aydan kısa bir süre sonra şirket, desteğini bıraktı. Elon Musk, Bitcoin ödemelerini askıya almalarının nedeninin çevresel kaygılar olduğunu açıkladı . Ancak Tesla, bu yılın Ocak ayında satın aldığı Bitcoin hisselerini elinde tutmaya devam edecek. Önde gelen elektrikli otomobil üreticisi, bu yılın başlarında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almış ve lider kripto para biriminin fiyatını yeni zirvelere göndermişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ