Twitter çok yakında kendi yerel para birimini piyasaya sürmeyi planlıyor olabilir.

Twitter Coin, Twitter

Twitter çok yakında kendi yerel para birimini piyasaya sürmeyi planlıyor olabilir. Elon Musk göreve geldiğinden beri birkaç şeyi değiştirdi ve daha fazlasının geleceğini onayladı.

Söylentiler, Elon Musk'ın yeni bir kripto para birimi olan Twitter Coin'i piyasaya sürmeyi planladığını öne sürüyor. Araştırmacı ve blog yazarı Jane Manchun Wong tarafından atılan bir tweet'te, artık birçok kişinin Twitter Coin logosu olarak gördüğü bir resim var.

Farklı bir tweet'te Wong, Twitter'ın yakında bir kripto para ödemesi ve tüyo özelliği başlatabileceğini ima etti. Ancak Wong, tweet'lerinden kısa bir süre sonra hesabını silmiş gibi görünüyordu.

Bir araştırmacı olan Nima Owji, uygulamada gizli bir "Tips" ayarında "Paralar" bölümünü gösteren bir resim de dahil olmak üzere, ödemeler üzerinde çalışan Twitter hakkında bir resmi tweetledi. Owji ayrıca bir Twitter Parası resmi yayınladı.

Birkaç Twitter kullanıcısı, Twitter Coin'in Dogecoin'in resmi bir kabulü olabileceğini öne sürdü, bu da Twitter'ın meme jetonunu entegre ettiğini görecekti. Bununla birlikte, ne Elon Musk ne de Twitter, söylentilere konu olan kripto para birimi hakkında resmi bir yorum yapmadığından, Twitter Coin olasılığının Dogecoin (DOGE) için bir anlam ifade edip etmediği şu anda belirsiz.

Musk, Twitter'ı devralmadan çok önce güçlü bir DOGE savunucusuydu ve desteğini tweetleyerek birçok kez köpek temalı mem parasını pompalıyordu. Olası bir Twitter Parası ile ilgili haberlere yanıt olarak DOGE yaklaşık %6 yükseldi ve 0,111 dolara ulaştı. Ancak CoinMarketCap'in verilerine göre, basın tarihi itibariyle DOGE 0,1061 dolardan işlem görüyor.

Twitter Parası

Twitter Coin'in farklı bir bağımsız kripto para birimi olduğu ortaya çıkarsa, DOGE ve Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere Twitter'da popüler olan diğer "kripto varlıkları" için resmi bir lansman sorunlu olabilir. Bir Twitter Parası doğrudan, Elon Musk liderliğindeki şirketin diğer kripto para birimleri için resmi desteğe ilgisiz kalacağı anlamına gelir. Ancak Owji ve Wong tarafından sızdırılan görüntüler, Twitter'ın yalnızca Twitter Coin'e bağlı kalmak yerine birden fazla kriptoyu kucaklayabileceğini öne sürüyor.

Elon Musk'ın Twitter İçin Başka Planları Var

Elon Musk, Twitter çarkını devraldığından beri birkaç şeyi değiştirdi ve daha fazlasının geleceğini onayladı. Örneğin, milyarder "Chief Twit", Twitter'ın aboneliklerden daha fazla para kazanması gerektiğini kamuoyuna açıkladı. Ancak bu planlar, Twitter'da Google ve Apple'ın uygulama mağazası politikasını doğrudan ihlal edebilecek değişiklikler yapmayı içerebilir. Geçen ay yayınlanan bir tweet'te Musk şunları söyledi:

“iOS/Android ikilisi nedeniyle uygulama mağazası ücretleri açıkça çok yüksek. İnternette gizli %30 vergidir.”

Musk, her iki platformun da tüm uygulama içi satın alımlardan topladığı %30'a varan kesintiden bahsediyor. Bu, özellikle yakın zamanda ayda 8 dolara Twitter Blue aboneliklerini başlattığı için Musk için özellikle tatsız. Apple'ın App Store başkanı Phil Schiller Twitter hesabını sildiği için gerilim şimdiden artıyor olabilir.

Ancak Musk, etkilenmemiş görünüyor ve her iki teknoloji deviyle de savaşa hazır olabilir. İş adamı, "iOS/Android ikilisi" ile mücadele kötüleşirse yeni bir akıllı telefon ve işletim sistemi tasarlamanın ipuçlarını verdi. Apple ve Google'ın Twitter'ı ilgili uygulama mağazalarından kaldırabileceğini öne süren video podcast sunucusu Liz Wheeler'ın cesaret verici bir tweet'ine yanıt veren Musk, "başka seçenek yoksa" alternatif bir telefon yapacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ