Twitter Genel Müdürü: ”Bitcoin Dünyanın Tek Paralı Parası Olacak”

Twitter Genel Müdürü: ”Bitcoin Dünyanın Tek Paralı Parası Olacak”

Twitter ve ödeme şirketi Square'in CEO'su Jack Dorsey, bitcoin'in gelecekteki potansiyeline olan güçlü inancından bahsetti. The Times’ a verilen röportajda konuşan Bitcoin yatırımcısı Dorsey, kripto para biriminin dünya finansındaki hakimi ABD dolarının konumunu devralacağını ve ödemeler için başlıca küresel para birimine dönüşeceğini söyledi. Ayrıca Dorsey: “Dünyanın sonunda tek bir para birimi olacak, internet tek bir para birimine sahip olacak ve bu para biriminin Bitcoin olacağına inanıyorum.”dedi.

Bununla birlikte, şu anda ölçekleme sorunları ile karşı karşıya kalındığını kabul ederek, bunu "yavaş ve maliyetli" hale getirirken, Dorsey bununla birlikte yeni çözümlerin sonunda bu zorlukları hafifleteceğini söyledi. Blockchain’ de çıkan yeni teknolojiler ile ulaşılabilirliğinde artması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta, CoinDesk, Dorsey'in Lightning Labs için 2.5 milyon dolar toplayan bir finansman turuna katılmış olduğunu bildirdi. Devreye alma işlemi, işlem sürecini hızlandırmak için daha düşük ücretlerin yanı sıra, Lightning Network'ün beta sürümünü, bitcoin, blockchain'in üzerine kurulmuş bir protokol katmanını başlattı.

Yatırım, geçtiğimiz Kasım ayında açıklanan ve sınırlı kullanıcıların ödeme başvurusu olan Cash App üzerinden bitcoin almasına ve satmasına olanak tanıyan Square’ı takip etti.

Testin ardından, Square şimdi ABD'nin Wyoming eyaletinde bitcoin servisi sunuyor ve raporun New York'a genişletilmesi için sözde bir "BitLicense" arandığını bildirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ