Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey Square yatırım şirketi ile kripto para piyasaları çok önceden girmişti.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey Square yatırım şirketi ile kripto para piyasaları çok önceden girmişti. Son dönemde Twitter’ın kripto para piyasalarında daha da derinlemesine girdiğini görüyoruz. 2021 yılında akıllarda kalan en önemli açılımın Twitter’ın Bitcoin üzerinden bahşiş işlemlerine başlaması oldu.

Jack Dorsey yeni bir açılıma hazırlanıyor. Yani açılım DeX (Merkezsiz Borsa) platformu üzerine. Square yeni DeX platformunun White Paper’ı açıklandı. Kurulması planlanan platformun adı tbDEX olarak kamu oyuna duyuruldu. DeX ve DeFi platformları, blockchain teknolojisi ve kripto para piyasalarının finansal piyasalara armağan ettiği yeni bir endüstri olarak gözle görülür bir çıkış sergiliyor.

DeFi (Merkezsiz Finans) platformları Blockchain ağları üzerinde işlem gören ve akıllı sözleşmelerle çalışan finansal uygulamalardır. Yatırımcılar birçok bankacılık işlemlerini DeFi’ler üzerinde hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan yerine getirebiliyor. 2020’nin yaz aylarından itibaren görünür olmaya başlayan DeFi platformlarında yazının kaleme alındığı saatte 100 milyar doların üzerinden mevduat bulunuyor. DeX’leri de DeFi platformlarının bir kolu olarak görebiliriz.

TbDeX, ABD merkezli işlem görecek ve Square bu DeX platformunu ABD merkezli regülasyonlarla uyumlu çalışabilecek şekilde tasarlıyor. tbDeX, ilerleyen günlerde kendi hizmet token’ını da piyasaya sürmesi planlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ