Mikroblog platformu Twitter'ın, kullanıcıların tweet'lerinden birbirlerine bahşiş vermelerini sağlayacak bir özelliği düşündüğü söyleniyor.

Twitter, Kullanıcıların Birbirlerine Bahşiş Vermelerine İzin Verecek Bir Özellik Sunmayı Düşünüyor

Mikroblog platformu Twitter'ın, kullanıcıların tweet'lerinden birbirlerine bahşiş vermelerini sağlayacak bir özelliği düşündüğü söyleniyor.

Bilgiler, Twitter’ın kararına aşina olduğu kaynaklarından kaynaklandığını bildirdi. Ancak Twitter, şu anda herhangi bir bahşiş özelliği geliştirmediklerini doğruladı. Bazı satış noktaları, sosyal medya platformunun bir bitcoin bahşiş özelliği düşündüğünü de bildirdi. Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, tanınmış bir bitcoin savunucusu durumunda.

Twitter Sosyal Medya Platformunu Merkezsizleştirmek İçin Çalışıyor

Daha önce Jack Dorsey, Twitter'ı gelecekte daha merkezsiz hale getirmek için çalışacak beş kişilik bir ekip oluşturduklarını açıkladı. Jack, Twitter'ın sosyal medya platformunun karşılaştığı sorunların üstesinden gelmek için, nefret söylemi de dahil olmak üzere, daha tartışmalı içeriği teşvik eden bir algoritma kullanacağını söyledi. Ancak, bir bahşiş özelliği getirmekten bahsetmedi.

Jack Dorsey Geçici Olarak Afrika'ya Taşınacak

Daha önce, Square CEO'su Afrika'ya taşınmayı ve orada üç ila altı ay kalmayı planladığını açıkladı. Jack daha önce Afrika ülkelerini gezmiş ve birkaç teknoloji merkezini ziyaret etmiş ve Afrika'nın kripto endüstrisine liderlik etme potansiyeline sahip olduğunu analiz etmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ