Twitter ve Medium'un kurucu ortağı Christopher Isaac “Biz” Stone, kullanıcıların bitcoin ticareti yapmalarına izin veren bir fintech uygulamasına yatırım yaptı.

Twitter Kurucu Ortağı, Kullanıcıların Bitcoin Satın Almasına İzin Veren Bir Uygulamayı Destekliyor

Twitter ve Medium'un kurucu ortağı Christopher Isaac “Biz” Stone, kullanıcıların bitcoin ticareti yapmalarına izin veren bir fintech uygulamasına yatırım yaptı.

The Mode Banking uygulaması, 60 saniyeden daha kısa sürede hesap açmaya ve müşteri bilginizi (KYC) iki dakikadan daha kısa sürede tamamlamaya izin verdiğini iddia ediyor. Ancak, bir test kullanıcısı 45 dakika sonra bile KYC'lerini doğrulayamadı.

Mode uygulamasına ABD dışında küresel olarak erişilebilir ve kullanıcılar  50 £’lik (65 $) bitcoin satın alabilir. Londra merkezli firma % 0.99'luk bir işlem ücreti alıyor ve aynı zamanda İngiltere’nin beyanı uyarınca anlık GBP transferleri için daha hızlı ödeme planını destekliyor.

Mode satın alındığında, kullanıcıların bitcoinleri kripto emanetçisi BitGo ile saklanıyor.

“Şu anda Bitcoin pazarına erişmek için birden fazla mevcut yol olmasına rağmen, biraz Bitcoin satın almak ve tutmak isteyen gündelik kişiye çok az cazip geliyor. Mevcut uygulamaların çoğunun özünde bir sorun var: erişim”

Mode'un basit bir kullanıcı arayüzü ve deneyimi sunduğu ve “büyük rakip bankalarınkiyle rekabet ettiği” ifade ediliyor.

Mode'un ana şirketi R8 Group, geçtiğimiz Nisan ayında Stone dahil yatırımcılardan 5 milyon dolarlık bir fonlama gerçekleştirdi.

 Twitter'ın başka bir kurucu ortağı Jack Dorsey, kullanıcıların bitcoin satın almalarını sağlayan bir uygulama (diğer firması Square üzerinden Cash App) sunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ